Banner 980x90

Ceremonijā paziņoti balvu konkursa “Cilvēka izaugsmei” 2022. gada laureāti

Ceturtdien, 22. septembrī, svinīgā ceremonijā Latvijas Pilsoniskā alianse un ASV vēstniecība Latvijā apbalvoja četrus “Balvas cilvēka izaugsmei” 2022. gada laureātus, godinot cilvēkus un organizācijas, kas ar savu pašaizliedzīgo darbu veicinājuši sabiedrības labklājību, un ar degsmi ilggadīgi strādā, lai stiprinātu cilvēkus un būtu atbalsta punkts grūtākās dzīves situācijās. Balvu konkurss norit jau devīto gadu.

Kā ik gadu, arī šoreiz balvas laureāti saņēma tēlnieces Olgas Šilovas veidoto skulptūru “Asns”, kas  ir stilizēta jaunietes figūra, kas simbolizē pavasara saules pamodinātu asnu - trauslu, bet vienlaikus enerģijas piepildītu, kas tiecas augšup pie saules. 

“Mēs ticam, ka ka lielas pārmaiņas var sākties ar mazumiņu. Asns ir trausls, bet spēcīgs – ceļā uz gaismu, tas var izlauzties cauri pat akmenim. Tieši tāpēc tiek rīkots balvu konkurss “Cilvēka izaugsmei” - ticot, ka ikviens mazais solis var būt lielu pārmaiņu sākums, ikviens labais stāsts var vairot labo un būt iedvesma citiem paveikt mazus un lielus varoņdarbus,” par balvas ideju stāsta Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga, vienlaikus sakot paldies laureātiem par neatlaidīgo darbu citu labā, balvas atbalstītājiem, kas palīdz izcelt tos plašāk un gaišāk, un viesiem par kopā būšanu, kas padara mūsu pateicību laureātiem spēcīgāku.

ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvails uzsver: “ASV vēstniecība Latvijā atbalsta Balvu cilvēka izaugsmei, jo organizācijas, kas apvienojas, lai risinātu problēmas un stiprinātu savas kopienas, ir spēcīgas un izturīgas demokrātijas sirds.”

Kategorijā par sociālo atbildību un filantropiju balvu saņēma sociālais uzņēmums “Visi var!”. Sociālais uzņēmums dibināts 2018. gadā, ar mērķi veicināt personu ar invaliditāti, viņu tuvinieku un sociāli mazaizsargāto grupu nodarbinātību. Peļņa no ienākumiem tiek ieguldīta labdarības projektu un sociālā atbalsta īstenošanai, jaunu darba vietu radīšanai un nepieciešamā aprīkojuma iegādei. Uzņēmums ir vieta, kur daudzi cilvēki, jo īpaši tie, kuri invaliditāti ieguvuši dzīves laikā, sapratuši, kā pieņemt jauno situāciju, atraduši jaunas nodarbes un aizraušanās ne tikai hobija līmenī, bet arī apguvuši jaunu arodu. Ar laureāta paveikto video formātā var iepazīties šeit. 

Sociālais uzņēmums “Visi var” saņēma arī ilggadējā balvu konkursa atbalstītāja Hamida Ladjevardi speciālbalvu. 

Kategorijā par izcilu ieguldījumu izglītībā balvu saņēma Iveta Pokromoviča. Iveta ir “cilvēks orķestris”, kas aktīvi darbojas nevalstiskajā sektorā kā brīvprātīgā. Viņa ir valdes priekšsēdētāja biedrībai “Tīne” un biedrībai “Express Yourself”, kā arī valdes locekle Salaspils uzņēmēju biedrībā. Iveta Pokromoviča jau apmēram 20 gadus darbojas ar jauniešiem, lai veicinātu viņu neformālo izglītību. Iveta 2013. gadā kopā ar domubiedriem izveidoja jauniešu biedrību “Express Yourself” (2013), kur darbojas kā brīvprātīgā jauniešu mentore. Jauniešiem ir iespēja apgūt dažādas prasmes un iemaņas caur neformālām apmācības metodēm, veikt brīvprātīgo darbu. Ar laureāta paveikto video formātā var iepazīties šeit. 

Kategorijā par izcilu ieguldījumu veselībā balvu saņēma Baiba Ziemele. Baiba aktīvi iesaistās pacientu interešu aizstāvībā Latvijā un starptautiski. Viņa jau daudzus gadus vada Latvijas Hemofilijas biedrību, kā arī Latvijas Reto slimību aliansi un 2018. gadā izveidoja Latvijas Pacientu organizāciju tīklu. Baiba ir Latvijas pacientu balss arī Veselības ministrijas Veselības nozares stratēģiskajā padomē un pārstāv nevalstiskā sektora intereses NVO/Ministru kabineta sadarbības memoranda padomē. Ar laureāta paveikto video formātā var iepazīties šeit. 

Kategorijā par ieguldījumu Latvijas nākotnē balvu saņēma Rojs Puķe. Rojs savu pirmo labdarības kampaņu īstenoja 13 gadu vecumā, ar mēķi palīdzēt mazajam Markusam. Par šīm aktivitātēm viņš saņēma titulu “Latvijas lepnums”. Taču Rojs neapstājās un turpina veidot sociālus projektus, lai palīdzētu bērniem ar īpašām vajadzībām, kā arī iesaistoties arī palīdzības sniegšanā Ukrainas kara bēgļiem. Rojs ir izveidojis domu biedru grupu, kuras galvenais mērķis, radīt bēgļu ģimenēm pārliecību, ka viņi šeit ir gaidīti un organizē šīm ģimenēm dažāda mēroga pasākumus, kuros pats kā kulinārijas blogeris gatavo un māca gatavot bērniem. Ar laureāta paveikto video formātā var iepazīties šeit. 

Visus video stāstus par balvas “Cilvēka izaugsmei” 2022. gada laureātiem iespējams noskatīties šeit. Ceremoniju būs iespējams noskatīties Re:TV ēterā sestdien, 24. septembrī, pulksten 19.00 un svētdien, 25. septembrī, pulksten 9.30. 

Balvu organizē Latvijas Pilsoniskā alianse un ASV vēstniecība Latvijā. Ceremonijas norisi padarīja iespējamu sadarbības partneri, sponsori un atbalstītāji: Hamids Ladjevardi ar ģimeni un Sabiedrības integrācijas fonda līdzfinansējums no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)