Banner 980x90

Kā lieto disku dažādie pārklājumi ietekmē disku kopšanu?

Riteņi, kas ir vienīgais automašīnas saskares punkts ar ceļa segumu, ir visvairāk pakļauti netīrumu, kodīgu bremžu putekļu un ceļa seguma pretslīdes līdzekļu iedarbībai, kas var veicināt disku pārklājuma traumēšanu. Tieši plānais pārklājuma aizsargslānis palīdz aizsargāt riepu diskus no korozijas vai oksidācijas. Plāno aizsargslāni var viegli traumēt arī asi, metāliski sūkļi un nepiemērota sastāva tīrīšanas līdzekļi. Tādēļ vieglie, izturīgie un dizainiski daudzveidīgie lietie diski, tāpat kā automašīnas virsbūve, ir rūpīgi jākopj ar disku pārklājuma tehnoloģijai piemērotiem tīrīšanas līdzekļiem.

Cik daudzveidīgas ir pārklājumu tehnoloģijas?

Vieglmetāla lietie diski un kaltie diski pieejami ne tikai dažādos toņos, bet arī matējuma vai spīduma pakāpēs. Šīs vizuālās kvalitātes tiek panāktas galvenokārt ar dažādām diska virskārtas apstrādes tehnoloģijām. 

Diskus var lakot, krāsot pulverkrāsošanā, anodēt, hromēt vai izmantot Diamond Cut tehnoloģiju. Turklāt disku ražotājs var kombinēt dažādas apstrādes tehnoloģijas, lai panāktu vēlamo vizuālo efektu.

Kā kopt dažādu pārklājumu diskus?

Riepu diskus, kas ir krāsoti un lakoti, var kopt līdzīgi kā automašīnas virsbūvi, izmantojot neitrāla pH līmeņa automazgāšanas līdzekļus un mīkstu sūkli. Pārāk sārmaini vai skābi tīrīšanas līdzekļi var ietekmēt laku, izraisot tās lobīšanos. Šādus diskus palīdzēs aizsargāt vaska vai keramiskā hermētiķa uzklāšana uz tīra un nosusināta diska. 

Vaska vai hermētiķa pārklājums nebūs nepieciešams anodētiem riepu diskiem, kuru kopšanai pietiek ar saudzīgu automašīnas mazgāšanas līdzekli. Taču, neskatoties uz anodēto disku izturību, šie diski ir regulāri jāattīra no dzelzs piesārņojuma, kas rodas bremzēšanas laikā. 

Savukārt vissarežģītāk ir kopt hromētus diskus. To spīdīgā un spoguļveidīgā virsma ir jutīgākā pret jebkuru nobrāzumu vai ķīmisku kairinātāju. Tādēļ arī šādu disku mazgāšanai ir jāizmanto maigs un neitrāls mazgāšanas līdzeklis, taču, lai izvairītos no ūdens nosēdumiem, disku nosusināšanai ir jāizmanto gaisa žāvētājs vai dejonizējošs ūdens filtrs. 

Riepu disku dizains un tonis palīdz vizuāli izcelt automašīnas dizaina kvalitātes un tās īpašnieka individuālo gaumi. MMK Riepu Serviss daudzveidīgais Premium, budžeta un vidējās klases zīmolu disku klāsts ļaus atrast vispiemērotāko risinājumu jebkuram automašīnas modelim. Nāciet klātienē vai apmeklējiet mājaslapu www.mmkserviss.lv, lai iepazītos ar plašo piedāvājumu!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)