Kādu segumu izvēlēties siltumnīcai?

Iespējams, ka arvien lielāka daļa cilvēku sāk novērtēt mājās audzētus augļus un dārzeņus. Neapšaubāmi tie ir aromātiskāki un gardāki par veikalā pieejamajiem. Lai pašu spēkiem varētu izaudzēt dārzeņus, viena no svarīgākajām lietām, kas nepieciešama, ir siltumnīca. Protams, dārzeņus var auzdēt arī dārzā, taču siltumnīcā ražu novākt varēsiet ātrāk. 

Tā kā mūsdienās ir pieejamas dažādu veidu siltumnīcas, nav viegli izdarīt izvēli. Raksta turpinājumā atradīsiet nelielu aprakstu par katru no pieejamajiem siltumnīcu segumu veidiem.

Stikls
Stikla siltumnīcas ir vienas no izplatītākajām, it sevišķi lielražošanā. Stiklam atšķirībā no citiem meteriāliem ir visaugstākā gaismas caurlaidība. Taču, neskatoties uz šo labo īpašību, stikls ir gan smags, gan trausls materiāls, kā arī salīdzinoši dārgs, tāpēc ar to jāapietas ļoti uzmanīgi. Ja esat nolēmis par labu stikla siltumnīcai, tad noteikti ir jāparūpējas par stabilu un precīzi samontētu matāla konstrukciju, kā arī par stabiliem pamatiem. Jāatcerās, ka stikls var viegli saplīst, piemēram, zem sniega segas. Līdz ar to tiks piesārņota augsne ar stikla lauskām, kuras var nebūt nemaz tik viegli savākt.   

Polikarbonāts
Arī polikarbonāta siltumnīcām piemīt laba gaismas caurlaidība. Polikarbonātam  ir nedaudz mazāka siltuma vadāmība nekā plēvei, kas nozīmē to, ka arī siltuma zudumi būs mazāki, it sevišķi, ja izvēlēsieties šūnu polikarbonātu. Polikarbonāts ir izturīgs materiāls. Ja siltumnīca ar šādu materiālu tiek uzstādīta pareizi, tā kalpo vairākus gadus. Polikarbonātu iespējams montēt gan uz matāla, gan koka konstrukcijām. Jāsaka gan, ka tāpat kā stikls, arī polikarbonāts ir dārgs materiāls.
 
Polikarbonāta mīnuss ir tāds, ka šo materiālu var viegli saskrāpēt, tāpēc nav ieteicams šāda veida siltumnīcas novietot tuvu pie grantētiem un putekļainiem ceļiem.

Ja Jūs vēlēsieties audzēt kādus dārzeņus vai augļus, kuri jānovāc tikai vēlā rudenī, tad polikarbonāta siltumnīcā to var droši darīt, jo vajadzības gadījumā šo siltumnīcu iespējams apkurināt. 

Plēve
Plēve ir lētākais materiāls no abiem iepriekš minētajiem, tāpēc cilvēki to izvēlas diezgan bieži. Plēvei arī raksturīga pietiekami laba gaismas caurlaidība, un to ir diezgan viegli uzstādīt. Taču plēve ir arī diezgan trausla, to viegli var saplēst. Ja plēve ir saplīsusi, to nebūs iespējams salīmēt, taču to var sakausēt. Šādā veidā uz laiku izvairoties no jaunas plēves iegādes. 

Ir pieejamas dažādu veidu plēves. Siltumnīcām vispiemērotākā ir tāda, kurai pievienotas speciālas vielas, kas pasargā plēvi no ultraviolētajiem stariem, tādējādi šāda plēve kalpo daudz ilgāk nekā parastā plēve. Tāpēc, esot veikalā, uzmanība jāpievērš tieši plēves ķīmiskajam sastāvam, ne tās biezumam, jo ne vienmēr pati biezākā plēve būs izturīgākā.

Tā kā jaunā stādu audzēšanas sezona vairs nav pārāk tālu, ieteicams jau tagad sākt domāt par siltumnīcas uzstādīšanu, lai jau laikus visam var sagatavoties.