Kamerkoris "Ventspils" uzņems jaunus dalībniekus

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

Pirmdien, 12.septembrī, un trešdien, 14.septembrī, plkst.17.30 Ventspils teātra nama "Jūras vārti" telpās kamerkoris "Ventspils" diriģenta Aigara Meri vadībā sāks jaunu dalībnieku uzņemšanu, organizējot noklausīšanos.

Kamerkoris izsludinājis jaunu dziedātāju uzņemšanu visās balsu grupās, aģentūru LETA informēja SIA "Kurzemes filharmonija" mārketinga un sabiedrisko attiecību speciāliste Antra Lācberga. Pretendentiem nav vecuma ierobežojuma un pirms noklausīšanās nav jāsagatavo kāds priekšnesums.

Kā informēja Lācberga, kamerkoris "Ventspils" savu darbību jaunā kvalitātē sāka 2014.gada nogalē diriģenta Aigara Meri vadībā. Divu sezonu laikā kamerkoris klausītājiem piedāvājis dažādu žanru oriģinālprogrammas un kopprojektus ar Ventspils kamerorķestri un Latvijas jaunajiem operas solistiem. Kamerkorim īpaši nozīmīgs bijis Imanta Kalniņa simfoniskās dziesmu spēles "No saldenās pudeles" iestudējums 2015.gada vasarā ar atkārtotām izrādēm 2016.gadā. Kamerkoris veiksmīgi startējis arī vairākos starptautiskos koru mūzikas konkursos - 14.starptautiskajā koru festivālā "Tallinn 2015" tas saņēmis augstāko vērtējumu kategorijā "Tautas mūzika", bet 20.Starptautiskajā Staša Šimkus koru konkursā Klaipēdā kamerkoris "Ventspils" ieguvis pirmo vietu jaukto koru grupā.

Meri atklāj, ka jaunā sezona kora kolektīvam būs ne mazāk darbīga, aizraujoša un uz izaugsmi vērsta. Kopumā tiks iestudētas sešas koncertprogrammas, no kurām pirmā izskanēs 18.novembrī. Koris plāno piedalīties konkursos gan Latvijā, gan ārvalstīs, kā arī trešajā Eiropas koru olimpiādē, kas notiks Rīgā.

Kamerkora "Ventspils" darbību finansē Ventspils pilsētas dome.