Banner 980x90

Neierasti trokšņi un temperatūras svārstības – kad mainīt apkures sistēmu?

Apkures sistēmas savstarpēji atšķiras gan pēc savas sarežģītības un apkurinātās platības, gan pēc siltuma ieguves veida. Taču tās visas, lai arī cik efektīvas būtu savā uzstādīšanas brīdī, laika gaitā noveco un zaudē daļu savas darbības efektivitātes, jo var pieaugt telpu uzsildīšanai nepieciešamais laiks vai resursu apjoms. 

Pilnvērtīgi un labi strādājošu apkures sistēmu īpaši spējam novērtēt tieši aukstajos un drēgnajos ziemas mēnešos, kad ir svarīgi telpās uzturēt komfortabli patīkamu temperatūru un līdzsvarot izmaksas par siltumu. Jebkuri apkures sistēmas darbības traucējumi vai pārtraukumi ziemas periodā ir ļoti nepatīkami, tādēļ ir būtiski savlaicīgi pamanīt nopietnu apkures sistēmas defektu pazīmes. 

Neierasti trokšņi

Ja ierasto apkures sistēmas darbības trokšņu vietā parādās neierastas skaņas, apkures sistēmai būtu jāveic apkope. Iemesli neierastiem vai skaļākiem trokšņiem var būt gan bojātas detaļas, gan sistēmā sakrājušies putekļi.

Pārāk bieža sistēmas ieslēgšanās un izslēgšanās

Mūsdienīga un efektīva apkures sistēma ieslēdzas un darbojas tikai līdz brīdim, kad tiek sasniegta vēlamā temperatūra. Taču bojātu detaļu dēļ vai apkures sistēmai laika gaitā novecojot un kļūstot neefektīvai, sistēma var ieslēgties nepamatoti bieži, palielinot nokurināto resursu apjomu. Sertificēta speciālista veikta sistēmas apkope ļaus pārliecināties par problēmas iemesliem.

Nevienmērīga temperatūra telpās

Visbiežāk efektīva apkures sistēma nodrošina visās mājokļa telpās vienmērīgu un nemainīgu temperatūra, ja vien sistēmas iestatījumos telpām nav paredzētas dažādas optimālās temperatūras. Tādēļ, pamanot to, ka vienmērīgās temperatūras vietā vienā telpā ir aukstāks, bet citā karstāks, problēmas cēlonis ir jāmeklē apkures sistēmā. Iespējams, tā ir zaudējusi savu efektivitāti, un ar esošās apkures sistēmas jaudu vairs nepietiek, lai apsildītu mājokli.

Savlaicīgi pamanot apkures sistēmas defektus, tos ir iespējams novērst un tādējādi paildzināt sistēmas kalpošanas laiku. Taču, defektiem atkārtojoties aizvien biežāk un lielākā skaitā, izdevīgāk ir lemt par sistēmas nomaiņu. 

Lai arī jebkurš būvmateriālu veikals piedāvā plašu apkures sistēmu komponentu klāstu, apvienojot vienuviet kvalificētu konsultāciju, aprēķinus un kvalitatīvus materiālus, tiks iegūts lielāks rezultāts. Pieredzējušie Vides Tehnika speciālisti palīdzēs atrast vispiemērotāko apkures sistēmas risinājumu. Interneta veikalā www.videstehnika.lv pieejami kvalitatīvi siltināšanas materiāli un apkures sistēmas, turklāt uzņēmuma darbinieki sniegs konsultāciju un palīdzēs veikt izvēli. 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (1)
Anonīms [Anonīms] Otrdiena, 18. aprīlī, 2023, 11:52

Labdien! Laipni lūdzam Spotcap Global Financial Services! Mani sauc Klaudija Kleina, esmu aizdevējs un arī finanšu konsultante. Piedāvāju visa veida aizdevumu pakalpojumus Vai jums ļoti nepieciešams finansiāls atbalsts? Vai jums ir nepieciešams aizdevums dažādiem mērķiem? ja jūsu atbilde ir jā, es ieteikšu sazināties ar manu uzņēmumu, izmantojot | spotcapglobalservices@gmail.com | vai sūtiet īsziņu vietnē WhatsApp, izmantojot: +31642117819 | un jums ir aizdevums savā kontā 24 stundu laikā, jo mēs sniedzam lieliskus aizdevuma pakalpojumus visā pasaulē. Mēs piedāvājam visa veida aizdevuma pakalpojumus (personīgais aizdevums, biznesa aizdevums un daudz kas cits), piedāvājam gan ilgtermiņa, gan īstermiņa aizdevumus, kā arī jūs varat aizņemties līdz 15 miljoniem eiro un izsniedzam aizdevumus ar zemu procentu likmi 3% gadā. Mans uzņēmums palīdzēs jums sasniegt dažādus mērķus ar plašu aizdevumu produktu klāstu.