Banner 980x90

OSB plāksnes un siltināšana – kā tas var noderēt ēkas siltināšanā?

OSB plāksnes savu īpašību dēļ ir kļuvušas par daudzveidīgi lietojamu un viegli pieejamu materiālu, kuru ir iespējams izmantot gan būvniecībā un betona veidņu izgatavošanā, gan mēbeļu ražošanā. Turklāt šie plākšņu materiāli var noderēt arī kā papildus siltināšanas materiāli.

No kā tiek ražotas OSB plāksnes?

OSB jeb Orient Stand Board plātnes ir veidotas trijos slāņos no noteiktos virzienos orientētām lielizmēra koksnes skaidām, sintētiskajiem sveķiem un vasku kā saistvielām, izveidojot trīsdimensionālu struktūru. 

Iekšējais plātnes slānis satur mazāku saistvielu daudzumu un biezākas skaidas nekā ārējie slāņi. Koksnes skaidas tiek kārtotas krusteniski, orientētas pa kārtai, lai nodrošinātu pēc iespējas labāku kokšķiedru plāksnes izturību un noturību pret deformācijām gan garenvirzienā, gan šķērsvirzienā.

Kādas ir OSB plākšņu īpašības?

OSB plākšņu ražošanas tehnoloģija tiek nepārtraukti uzlabota, tādēļ mūsdienīgas OSB plāksnes var nodrošināt labu izturību mitros apstākļos un ir kļuvušas ekoloģiski drošākas, ražošanas procesos krietni samazinot formaldehīda līmeni. Taču galvenās šo plākšņu priekšrocības ir augsta izturība un stabilitāte, laba nestspēja, nodilumizturības un siltumizolācijas īpašības, kā arī daudzpusīgās montāžas iespējas, neskatoties uz lielāku svaru nekā saplāksnim. 

OSB plāksnes ir viegli griezt un stiprināt, un, lai arī vizuāli plākšņu materiāli nav pievilcīgi, tos var krāsot, lakot un aplīmēt ar tapetēm. Visbiežāk būvmateriālu veikals piedāvā dažādu kategoriju un kvalitātes OSB plāksnes, tādēļ pirms materiāla iegādes ir jāpārliecinās par plāksnes piemērotību konkrētajiem apstākļiem.

Kā OSB plāksnes ir iespējams izmantot ēkas siltināšanā?

Pateicoties labajām izturības un apstrādes īpašībām, OSB plāksnes ir iespējams izmantot jumta, grīdas un sienu konstrukcijās, veidojot karkasus siltinājuma iestrādei, izmantojot kā ārējo apšuvumu pirms gala apdares vai izlīdzinot nelīdzenas grīdas vai ārsienas pirms siltināšanas. 

Būvmateriālu veikals “Vides tehnika” vienuviet piedāvā visu nepieciešamo ilgtspējīga ēkas siltināšanas vai apkures sistēmas pilnveidošanas risinājuma atrašanai un īstenošanai, sākot no plaša kvalitatīvu un ekoloģisku būvniecības materiālu klāsta līdz pieredzējušu speciālistu konsultācijām un aprēķiniem. Ar uzņēmuma speciālistu palīdzību iespējas izveidot mājīgu, komfortablu un energoefektīvu mājokli kļūst pieejamākas.

Ieskatieties uzņēmuma mājaslapā www.videstehnika.lv un piesakiet konsultāciju jau tagad!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)