Banner 980x90

Populārākās ražošanas nozares, kur meklēt darbu

Darbs ražošanā aptver visdažādākās nozares un jomas, tāpēc arī vajadzība pēc darbiniekiem te ir nemainīgi augsta. Darba sludinājumu portāli ir pilni ar piedāvājumiem gan augsti kvalificētiem speciālistiem, gan tehnisko darbu izpildītājiem ražošanas jomā, turklāt šī ir joma ar lielu potenciālu karjeras izaugsmei – atliek tikai iepazīt nozari, kurā strādājat, no “pašas apakšas”, lai drīz jau varētu sākt augšupeju pa karjeras kāpnēm. Īpaši plašs darba piedāvājumu klāsts ir trīs ražošanas nozarēs, proti, metālapstrādē, kokrūpniecībā un pārtikas ražošanā. 

Ņemot vērā, ka mežizstrāde un kokapstrāde ir viens no galvenajiem peļņas avotiem Latvijā, arī darbs ražošanā ir cieši saistīts tieši ar šo nozari. Te pārsvarā tiek meklēti tehniski darbinieki, kur svarīgāk par augstāko izglītību ir labas prasmes un pieredze. Darbs tiek piedāvāts gan kokapstrādes tehnologiem, gan frēzēšanas darbagaldu operatoriem, gan kokmateriālu uzmērītajiem un vēl daudzām citām specifiskām profesijām. Darbs šajā nozarē pārsvarā ir ārpus Rīgas un lielajām pilsētām, tāpēc, visticamāk, ir iespējams atrast darbu tuvāk mājām tiem, kuri dzīvo Latvijas provincēs. 

Arī metālapstrādē darba piedāvājums klāsts ir līdzīgi plašs, un arī šeit īpaši vērtīgi ir darbinieki ar iepriekšēju pieredzi. Ņemot vērā, ka darbs metālapstrādē ir saistīts ar daudzu tehnisko iekārtu izmantošanu, ļoti bieži iepriekšēju pieredzi ar konkrētajām tehnoloģijām, iespējams, nemaz nevar iegūt, tāpēc novērojams, ka šīs nozares darba sludinājumos ļoti bieži tiek piedāvātas apmācības, nevis prasīta iepriekšējā darba pieredze vai izglītība attiecīgajā jomā. 

Darbs ražošanā pārtikas nozarē ir vēl vairāk pieejams nekā darbs kokapstrādē vai metālapstrādē. Darbs balzama rūpnīcā, gaļas fabrikā vai “Maximas” pārtikas nodaļā – lai vai kāds kulinārijas virziens jūs interesētu, tajā noteikti darbu būs iespējams dabūt! Lai piesaistītu trūkstošos darbiniekus, šīs nozares uzņēmumi ļoti bieži piedāvā segt ceļa izdevumus no mājām uz darbu vai piedāvā pat palikšanu dienesta viesnīcās un tamlīdzīgus bonusus.

Šīs, protams, nav visas ražošanas nozares, kurās iespējams atrast darbu, taču šīs noteikti ir populārākās, turklāt tādas, kurās darbu var dabūt arī vispārējās vidējās izglītības īpašnieks bez lielas darba pieredzes.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)