Vai bojāti mati obligāti jānogriež?

Ja matus ilgstoši bojājusi krāsošana, balināšana, karstās veidošanas ierīces un citi apstākļi, tie var izskatīties tiešām slikti – sausi, supraini, aplūzuši un blāvi. Tas noteikti nav tas, ko vēlamies redzēt spogulī. Tāpēc viena no domām, kas nāk prātā, lai uzlabotu frizūru, ir matu nogriešana. It īpaši, ja bojātie mati ir gari. Tomēr jāņem vērā, ka ataudzēt matus nemaz nav tik viegli. Lai atkal sasniegtu iepriekšējo matu garumu, var nākties gaidīt daudzus gadus. Kādas vēl ir iespējas uzlabot matu stāvokli, saglabājot to garumu? Lūk, dažas noderīgas idejas, kuras varat izmēģināt, pirms ķeraties pie šķērēm.

Var palīdzēt matu vitamīni, botokss vai keratīns
Lai efektīvi uzlabotu matu un galvas ādas stāvokli, kā arī to vizuālo izskatu, noderīgi var būt tādi specifiski produkti kā matu vitamīni, matu botokss un matu keratīns. Tie ir profesionālu matu meistaru izmantoti līdzekļi, kurus var lietot arī mājas apstākļos, lai panāktu efektu kā pēc friziera apmeklējuma. Ko īsti dara šie matu kopšanas līdzekļi? Matu vitamīni, kas pieejami gan ampulu, gan izsmidzināmā veidā, stimulē matu augšanu, aizkavē to izkrišanu, bagātina matus ar tiem nepieciešamām vielām un vitamīniem, kā arī uztur matu un galvas ādas fizioloģisko stāvokli. Matu botokss ir noderīgs nogurušu un bojātu matu kopšanai un atjaunošanai. Tam ir arī pretnovecošanās un dziļi mitrinoša iedarbība. Bet matu keratīns ir lielisks risinājums, lai iegūtu taisnus, gludus, veselīgus un spīdīgus matus. Tas satur stiprinošus un nogludinošus proteīnus. Matu produkti ar keratīnu ievērojami uzlabo matu elastību, novērš lūšanu un sniedz intensīvu mitrināšanu.

Jāiekļauj matu aprūpē maskas, eļļas un serumi
Tāpat matu ikdienas kopšanas rutīnā var iekļaut tādus efektīvi atjaunojošus un matu stāvokli uzlabojošus produktus kā matu maskas, matu eļļas un serumus. To iedarbība ir dziļa un intensīva, palīdzot stiprināt matu struktūru un uzlabot to izskatu. Protams, arī novērst to tālāko bojāšanos un stāvokļa pasliktināšanos. Matu maskas dziļi baro un piepilda matus ar nepieciešamajiem vitamīniem, antioksidantiem, arī samazina matu pūkošanos, ievērojami uzlabojot to kopējo izskatu. Bet matu eļļas un serumi rekonstruē matu bojātās vietas, stiprina matu izturību, lai novērstu bojājumus no ikdienas veidošanas ierīcēm, arī nostiprina, atdzīvina un atjauno matus, padarot tos mīkstus, elastīgu un spīdīgus.

Jāsamazina veidošanas ierīču lietošanu
Protams, ne tikai ar intensīvas iedarbības matu kosmētiku pietiks, lai atgūt skaistus un veselīgus matus. Jāpadomā arī, kā nodrošināt matiem saudzīgākus apstākļus, kas mazinātu to tālāku bojāšanos. Vēlams atteikties vai vismaz samazināt karsto veidošanas ierīču izmantošanu, it īpaši matu taisnotāja lietošanu ikdienā. Tāpat jāparūpējas par matu saudzīgu mazgāšanu un ķemmēšanu, kā arī izmantotajiem matu aksesuāriem, kas arī var veicināt matu bojājumus, piemēram, matu gumijas ar metāliskām detaļām, stingras matu sprādzes.

Jārūpējas par vitamīniem bagātu uzturu
Matu izskats un veselība ir atkarīga ne tikai no ārējiem faktoriem un izmantotās kosmētikas, bet arī no organisma kopējā stāvokļa. Jācenšas ievērot daudzveidīgu un sabalansētu uzturu, kurā ir vitamīniem un minerālvielām bagāti produkti. Nepilnvērtīgs uzturs un vitamīnu trūkums var atspoguļoties arī sliktā matu stāvoklī. Ieteicams arī veikt analīzes, lai pārliecinātos, ka organismā nav kādu nozīmīgu vitamīnu deficīts. Vajadzības gadījumā ārsts ieteiks individuālu uztura bagātinātāju un vitamīnu kursu, kas ilgtermiņā uzlabos ne tikai kopējo pašsajūtu, bet arī matu izskatu un veselību.

Profesionāla un efektīva kosmētika matu kopšanai un atjaunošanai pieejama salonline.lv.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu