Vietējās ziņas

 • Garākā alu sistēma Latvijā – Riežupes smilšu alas

  Lauri Oherd/flickr.com

  Aptuveni piecu kilometru attālumā no Kuldīgas, Riežupes dabas parkā Rumbas pagastā atrodas Riežupes smilšu alas, kas ir mākslīgu pazemes alu labirints, turklāt šobrīd garākā alu sistēma Latvijā. Baltajā smilšakmenī izcirstās alas, saskaņā ar 1999. gada mērījumu, kopgarumā sasniedz 351 metru, bet pēc citiem avotiem – 460 metrus. 20. gadsimta pirmajā pusē alu kopgarums bijis ap diviem kilometriem, bet vēl agrāk, iespējams, līdz pat 4,6 kilometriem.

 • Skaistā un autentiskā ampīra stila Jaunauces pils

  Dāvis Kļaviņš/flickr.com

  Jaunauces pils jeb kungu māja būvēta 19. gadsimta sākumā ampīra stilā, pateicoties grāfam Karlam Johanam Frīdriham fon Mēdemam. Ēka līdz mūsdienām saglabājusies vien ar nelieliem pārveidojumiem, turklāt tajā joprojām redzama sākotnējā interjera apdare ar vienīgo autentisko klasicisma stila kupola gleznojumu ovālajā zālē. Jaunauces muižas apbūve ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

 • Leģendām apvītā Dundagas pils

  Nora/flickr.com

  13. gadsimtā celtā Dundagas viduslaiku pils atrodas Dundagas novadā, Dundagas pagasta Dundagā un ir lielākā pils Ziemeļkurzemē, kas atrodas uz mākslīgi veidotas salas. Lai arī sākotnēji būve bijusi paredzēta saimnieciskām vajadzībām, vēlākos gadsimtos tā kalpojusi kā nocietinājuma ēka un muižnieku dzīvojamā māja. Pils pārcietusi karus, piedzīvojusi īpašnieku maiņas un vairākkārt tikusi pārbūvēta, divas reizes izdegusi, taču atkal atjaunota un paplašināta. Dundagas pils ir Valsts nozīmes kultūras piemineklis.

 • Livonijas ordeņa pils Ventspilī – viens no vecākajiem viduslaiku cietokšņiem Latvijā

  Dāvis Kļaviņš/flickr.com

  Ventas upes kreisajā krastā pirms tās ietekas Baltijas jūrā atrodas Ventspils Livonijas ordeņa pils. Tā ir gan senākā būve Ventspilī, gan vienīgā šāda veida Kurzemē celtā pils, kas saglabājusies līdz mūsdienām, gan viens no vecākajiem viduslaiku cietokšņiem Latvijā. Šī konventa tipa pils ar četriem dzīvojamiem korpusiem un torni pils dienvidaustrumu stūrī tikusi celta 13. gadsimta beigās.

 • Pārventas poliklīnika aicina darbā medicīnas māsu

  Pārventas poliklīnika AICINA DARBĀ MEDICĪNAS MĀSU 

 • Kurzeme – tās tradicionālie ēdieni

  Liga Eglite /flickr.com

  Kurzeme mums visiem zināma ar tās garo jūras piekrasti, mūžīgajiem, skarbajiem vējiem, šalcošiem priežu mežiem, šarmantām pilsētām un dziļām tautiskajām tradīcijām. Jāpiemin arī paši kurzemnieki – cilvēki, kas ir atturīgi, tomēr ārkārtīgi lepojas ar savu valsti un Kurzemes sakoptajām, skaistajām pilsētām.

 • Kā padarīt savu uzņēmumu videi draudzīgāku

  Videi draudzīgs un "zaļi" domājošs uzņēmums – tas ir mērķis, uz kuru nepieciešams tiekties, jo klimata pārmaiņu novēršana un tālredzīgas vides politikas īstenošana ir mūsu visu kopējā atbildība. Protams, tas saistīts arī ar uzņēmuma tēlu sabiedrības, klientu un partneru acīs. Jo vairāk uzņēmumā tiek domāts par vides jautājumiem, jo lielāks tas ir ieguvums uzņēmuma tēlam un prestižam, jo tiek samazināta tā "ekoloģiskā pēda".

 • 5 idejas Māmiņdienas pārsteigumam

  Ar nelielu radošumu un iepriekšēju sagatavošanos arī karantīnas laikā iespējams iepriecināt mammu ar negaidītu pārsteigumu. Turklāt šī brīža apstākļos, kad lielāko daļu laika pavadām mājās, svētku noskaņojuma radīšana ir īpaši nozīmīga.

 • Kā nopirkt dārgu preci par zemāku cenu?

  Katram patērētājam ir savi iepirkšanās paradumi un principi, kurus viņš ievēro. Laikā, kad vieni labprāt pērk preces īsai, sezonas lietošanai, vēl kāds izmanto patēriņa kredīta iespējas, citi meklē, kā nopirkt pašu kvalitatīvāko, ilgāk kalpojošo un dārgāko preci par zemāko cenu. Kā to paveikt?

 • 5 iemesli, kāpēc pirkt bērnu preces internetā

  Visi vecāki zina, ka ģimenes budžetā regulāri ir jāparedz līdzekļi bērnu preču iegādei, jo bērni ātri aug, mainās viņu vajadzības, kā arī savas mantas viņi diezgan ātri nolieto. Tāpēc bērnu veikali ir jāapmeklē diezgan bieži. Protams, ir ērti doties uz lielveikalu un tur atrast visu nepieciešamo, bet izskatās, ka kādu laiku no šādiem paradumiem būs ieteicams atteikties savas drošības un veselības labā.