Banner 980x90

Elektrotehnikas un elektronikas nozares attīstību Ventspilī veicinās vairākos virzienos

Ventspils, 4.nov., LETA. Elektrotehnikas un elektronikas nozares attīstība Ventspilī tiks veicināta vairākos virzienos, paredz Ventspils pilsētas domes uzņēmējdarbības veicināšanas komisijas sēdē pieņemtie lēmumi.

Kā aģentūra LETA uzzināja Ventspils pašvaldībā, komisija kopīgi ar partneriem nolēmusi sākt vai turpināt darbus vairākos virzienos, ietverot gan atbalstu uzņēmējdarbībai, gan jauno speciālistu izglītošanu. Ventspils brīvostas pārvaldi aicinās turpināt ražošanas ēku celtniecības programmu Ventspilī. Tāpat Ventspils brīvostas pārvaldi aicinās turpināt individuālas sarunas ar Latvijas elektrotehnikas un elektronikas nozares komersantiem, tostarp ar "start-up" uzņēmumiem, par uzņēmējdarbības sākšanu Ventspilī. Nolemts arī aicināt Ventspils Augstskolu (VeA) izteikt priekšlikumus par augstskolas inkubatora jeb akseleratora izveidi, kas dotu iespēju studentu komandām nodarboties ar elektronikas iekārtu ideju prototipu izgatavošanu un attīstību. Savukārt Ventspils Izglītības pārvaldei uzdots veikt izvērtējumu par zinātnes pulciņu apmācību tematu un aprīkojuma aktualitāti.

Ventspils domes uzņēmējdarbības veicināšanas komisijas sēdē, kas bija veltīta elektrotehnikas un elektronikas nozares attīstības jautājumiem, augsto un intelektuālo tehnoloģiju ražotāja SIA "HansaMatrix Ventspils" valdes loceklis un Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas valdes loceklis Ilmārs Osmanis sniedza informāciju par elektrotehnikas un elektronikas nozares attīstību Latvijā un pasaulē.

Osmanis norādīja arī uz valsts pārvaldē veicamajām aktivitātēm šīs nozares uzņēmumu darbības veicināšanai, tostarp nepieciešamos uzlabojumus izglītības jomā, piemēram, ieviešot apjomīgu ar inženierzinātnēm saistītu interešu izglītības programmu pamatskolās un vidusskolās, obligātu fizikas vai ķīmijas eksāmenu vidusskolā, inženierijas bakalaura un maģistra studiju programmu kvalitātes uzlabojumus u.c.

Osmanis komisijas locekļus iepazīstināja ar "HansaMatrix" grupas uzņēmumu attīstības izaicinājumiem un elektronikas nozares uzņēmējdarbības vidi Ventspilī. Tika apskatīti "HansaMatrix" augsto tehnoloģiju uzņēmumu grupas sasniegumi, uzsverot, ka Ventspils uzņēmumā trīs gadu laikā ir dubultojies nodarbināto skaits. Osmanis norādīja, ka ir nepieciešams aktīvs darbs talantīgāko audzēkņu atlasei studijām Ventspilī.

VeA Informācijas tehnoloģiju fakultātes dekāns Māris Ēlerts sēdē sniedza ziņojumu par elektronikas studiju programmu attīstību, atzīstot, ka pēdējos gados elektronikas studiju bakalaura programmā samazinās reflektantu skaits, īpaši no Ventspils. Komisijas locekļi tika iepazīstināti arī ar studentu, absolventu un darba devēju aptaujas rezultātiem, kas apliecinot VeA absolventu augsto sagatavotību darbam uzņēmumos.

Diskusijas laikā tika aktualizēts jautājums par studentu sociālo nodrošinātību un ieteikts VeA sagatavot priekšlikumu par sociālās stipendijas ieviešanu sadarbībā ar uzņēmējiem vai pašvaldību, lai nepieļautu, ka perspektīvi studenti pārtrauc studijas materiālo apstākļu dēļ.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)