Banner 980x90

Ieteikumi, kā atrast darbu citā pilsētā

Kad esat nolēmis pārcelties uz citu pilsētu, var būt grūti noskaidrot labāko stratēģiju jauna darba atrašanai. Vai jums vajadzētu vispirms pārcelties? Vai arī jums vajadzētu mēģināt vispirms atrast darbu un pārcelties tikai pēc tam? 

Kad sākt meklēt jaunu darbu? 
Uz šo jautājumu nav vienas pareizās atbildes  viss atkarīgs no konkrētās situācijas. Viens no svarīgākajiem aspektiem, kas jāizvērtē, ir finanses. 

Finansiālie apsvērumi 
Vai jūs varat atļauties pārvākties un tikai pēc tam uzsākt darba gaitas? Ja vien jums ir uzkrājumi, vienkāršāk noteikti ir vispirms pārcelties un tikai tad meklēt jauno darbu. 

Personīgie apsvērumi 
Apsveriet arī savus personīgos apstākļus! Vai pilsētā, uz kuru plānojat pārvākties, ir jums pazīstami cilvēki, kuri jums sākotnēji var palīdzēt, piemēram, ar dzīvesvietu? Ja tā, tad varat vispirms pārcelties un tikai tad pievērsties darba meklējumiem. 

Jums piemērots darbs 
Vēl viens faktors, kas jāņem vērā  vēlamā darba veids. Der atcerēties, ka darbs Rīgā vai citās lielās pilsētās atrodams vienkāršāk nekā mazpilsētās un ciematos. Tāpat jāņem vērā, ka zemāk kvalificētu darbu lielākoties atrast ir vienkāršāk un ātrāk. 

Jebkurā gadījumā jums vajadzīgs plāns, lai darba meklējumi vainagotos panākumiem. 

Padomi darba atrašanai 
Lai veiksmīgi atrastu jaunu darbu, jums noderēs daži padomi. 

 • Dodiet sev pietiekami daudz laika, lai atrastu darbu
  Darba meklēšana ne vienmēr ir tik ātra vai vienkārša, kā Jūs domājat. Pat ja jums vēl jāpagaida, lai sāktu darba meklēšanu, sāciet tam gatavoties savlaicīgi.
  Atjauniniet savu CV, sāciet skatīties darba sludinājumus un uzņēmumus, kuri meklē darbiniekus, sagatavojiet darba intervijām piemērotu apģērbu.
 • Ņemiet vērā dzīvesvietu un darba atrašanās vietu
  Ja pārceļaties uz lielu pilsētu, sekojiet līdzi, lai jaunais darbs nebūtu pārāk tālu no jūsu dzīvesvietas. Pretējā gadījumā ceļā nāksies pavadīt ļoti daudz laika un, iespējams, arī jāsēž sastrēgumos.
 • Esiet gatavs darba intervijām
  Lai atrastu darbu pēc iespējas ātrāk, jums jābūt gatavam pielāgoties darba interviju laikiem. Ja nevarat uz darba interviju ierasties potenciālam darba devējam ērtā laikā, jūsu iespējas tikt pieņemtam darbā samazinās. 

 

 

 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)