Kā atrast darbu citā pilsētā?

Kad izlemts pārcelties uz citu pilsētu, viens no lielākajiem izaicinājumiem ir jauna darba atrašana. Vai vispirms vajadzētu pārcelties vai arī tomēr jāsāk ar darba meklēšanu? Uz šo jautājumu nav viennozīmīgas atbildes, taču ir vairāki aspekti, kas palīdzēs izvēlēties jums piemērotāko stratēģiju. 

Kā izlemt, kurā brīdī sākt darba meklēšanu?

Ir vairāki faktori, kas ietekmēs jūsu pārcelšanos un darba meklējumus. Viens no tiem ir finanses. Ja jums ir uzkrājumi, kas ļauj segt visus ar pārcelšanos saistītos izdevumus, kā arī segt savus ikdienas tēriņus, var vispirms pārcelties, iekārtoties un tad sākt darba meklējumus. 

Tāpat jāņem vērā arī tas, kāda veida darbu meklējat un uz kādu amatu pretendējat. Atrast salīdzinoši vienkāršākus darbus parasti ir vieglāk, nekā saņemt darba piedāvājumu vadošā amatā. Protams, nozīme ir arī tam, uz kādu pilsētu plānots pārvākties. Piemēram, darbs Rīgā ir pieejamāks, savukārt mazākās pilsētās visdrīzāk nebūs tik liela konkurence. 

Kā atrast darbu?

Kad ir skaidrs, kurā brīdī sākt darba meklēšanu, nākamais jautājums ir – kā to vislabāk darīt? Zemāk uzskaitīti daži padomi, kas palīdzēs. 

 • Dodiet sev pietiekami daudz laika
  Piemērota darba atrašana ne vienmēr ir ātra un vienkārša, tādēļ apbruņojieties ar pacietību.
 • Sagatavojiet savu CV un motivācijas vēstuli
  Pārskatiet savu CV un atjaunojiet informāciju tajā. Laikus sagatavojiet arī motivācijas vēstuli, tomēr atcerieties, ka tās saturu ieteicams pielāgot katrai vakancei, uz ko sūtīsiet pieteikumu.
 • Veiciet izpēti
  Jau laikus uzziniet, kādi uzņēmumi darbojas jūsu nākotnes dzīvesvietā. Izvērtējiet savas iespējas un vēlmes, lai saprastu, kuras varētu būt jūsu potenciālās darba vietas.
 • Regulāri izskatiet darba piedāvājumus
  Veltiet laiku tam, lai regulāri izskatītu darba sludinājumus un nepalaistu garām kādu tieši jums piemērotu vakanci.
 • Esiet gatavs doties uz darba intervijām
  Neatkarīgi no tā, vai darba meklēšanu uzsāksiet pirms vai pēc pārvākšanās, jums jābūt gatavam doties uz darba intervijām. Tāpat jārēķinās ir arī ar transporta izdevumiem, kas varētu rasties. 


Pārcelšanās uz citu pilsētu un jauna darba meklēšana ir izaicinošs, taču arī aizraujošs posms. Dzīvē visu nav iespējams ieplānot, taču rūpīga sagatavošanās mazinās satraukumu. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu