Neaizmirsti pieteikt vizīti pie zobu higiēnista!

Alma
Alma

Vai zināji, ka ikgadējas vizītes pie zobu higiēnista ir ikviena cilvēka mutes dobuma higiēnas svarīga sastāvdaļa? Ikdienā regulāri tiek atgādināts, cik svarīgi ir reizi pusgadā apmeklēt zobārstu, bet ne visi ir informēti, ka tieši tas pats attiecas uz zobu higiēnista apmeklējumu.

Ne velti valsts ik gadu apmaksā ikvienam bērnam līdz 18 gadu vecumam vienu vizīti pie zobu higiēnista, bet 7, 11 un 12 gadu vecumā zobu higiēnistu par valsts budžeta līdzekļiem var apmeklēt 2 reizes gada laikā. Higiēnista apmeklējums jau no dzīves pirmajiem gadiem ir svarīgs ne tikai, lai rūpētos par bērna zobu veselību, bet arī tādēļ, lai iemācītu bērnam pareizu izpratni par mutes dobuma higiēnu un regulāru zobārsta un zobu higiēnista apmeklējuma nozīmi.
Daudzi maldīgi domā, ka higiēnista vizīte ir velta naudas izšķiešana, jo mēs taču paši mājās spējam iztīrīt zobus. Patiesībā, lai cik rūpīgi un regulāri mēs tīrītu zobus, ar zobu birstīti nav iespējams piekļūt pilnīgi visām zoba virsmām, tādēļ grūti aizsniedzamās virsmas paliek nenotīrītas un ar laiku uz tām sāk krāties aplikums un zobakmens. Aplikums ir ideāla vieta, kur dzīvot un vairoties mikrobiem, tādēļ aplikuma uzkrāšanās rada kariesa risku. Zobakmens un aplikuma rūpīga notīrīšana atvieglo arī zobārsta darbu, jo ir vieglāk pamanīt pat vismazākās kariesa pazīmes un salabot zobus, pirms kariess ir sācis izplatīties un nodarījis nopietnus bojājumus zobam. Šī iemesla dēļ vizīti pie higiēnista ir ieteicams ieplānot pirms vizītes pie zobārsta – vispirms higiēnists rūpīgi notīrīs visas zobu virsmas no aplikuma un zobakmens, lai zobārstam būtu vienkāršāk pamanīt kariesa radītos zobu bojājumus.

Zobu higiēnists papildina zobārsta darbu

 


Ikviens no mums vēlas veselus un baltus zobus, svaigu elpu un veselīgas smaganas. Saglabāt skaistu smaidu visa mūža garumā bez zobu higiēnista palīdzības būs grūti. Zobu higiēnists papildina zobārsta darbu – zobārsts veic bojāto zobu labošanu, bet zobu higiēnists parūpējas par to, lai netiktu radīta labvēlīga vide kariesam un tiktu novērsta jaunu zobu bojājumu rašanās. Vizītes laikā, ar tam speciāli paredzētiem instrumentiem, zobu higiēnists veiks zobu virsmas tīrīšanu, pulēšanu un zobakmens noņemšanu. Pēc aplikuma un zobakmens noņemšanas uz zobiem tiks uzklāts aizsargājošs gels, kas atjaunos zoba dabīgās aizsargspējas. Pēc vizītes jums būs ne tikai uzlabota mutes dobuma higiēna, bet arī uzlabots zobu tonis un svaiga elpas. Vizītes noslēgumā higiēnists ieteiks tieši jums piemērotākos mutes dobuma kopšanas līdzekļus, kā arī sniegs padomus, kā pareizāk kopt zobus, lai tos saglabātu skaistus un veselus.
Kā jau iepriekš minējām, optimālais higiēnista apmeklējumu skaits ir 1–2 reizes gadā, bet, ja novērojat, ka uz zobiem ir pastiprināti izveidojies aplikums, kuru nav iespējams notīrīt ar zobu birsti, vai arī jums ir jutīgas smaganas, slikta elpa vai atsegti zobu kakliņi – nekavējoties piesakiet vizīti pie zobu higiēnista, lai laikus novērstu iespējamās mutes dobuma veselības problēmas.

Vizīte pie higiēnista grūtniecības laikā
Pie higiēnista būtu vēlams aiziet, jau plānojot grūtniecību. Grūtniecības laikā sievietes organisms piedzīvo hormonālās svārstības, kā arī toksikozes un uztura maiņas rezultātā var tikt ietekmēts mutes dobuma veselības stāvoklis. Grūtniecības laikā izplatīts ir arī tā sauktais grūtnieču gingivīts – smaganas ir jutīgas un asiņo zobu tīrīšanas laikā. Higiēnista vizīte, plānojot grūtniecību, ir ļoti svarīga, jo higiēnists novērtēs jūsu mutes dobuma veselības stāvokli un izstāstīs, kā izvairīties no grūtnieču gingivīta, ieteiks piemērotākos mutes dobuma kopšanas līdzekļus, kā arī sniegs padomus, kā rīkoties, lai mazinātu toksikozes negatīvo ietekmi uz zobu un smaganu veselību.

 


Skaists smaids un veseli zobi palīdz ikvienam no mums saglabāt pašpārliecinātību un augstu dzīves kvalitāti, tādēļ ir ļoti svarīgi rūpēties par zobu un smaganu veselības stāvokli. Regulāri higiēnista apmeklējumi būs ilgtermiņa ieguldījums jūsu zobu veselībā, kā arī ļaus izvairīties no nopietniem zobu bojājumiem un lielu finansiālo līdzekļu ieguldīšanas zobu labošanā. Iepazīstieties ar mūsu profesionālajiem speciālistiem un piesakiet vizīti pie higiēnista A. Lasmaņa ģimenes ārsta klīnikā ALma!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu