Populārā spēle MicroMacro tagad pieejama arī Latvijā

MicroMacro ir pasaulē populāra detektīvspēle. Tas būtībā ir kāršu spēles paveids, ko var spēlēt 14 dažāda vecuma spēlētāji. Tagad arī Latvijas iedzīvotājiem ir iespējams izbaudīt šīs spēles valdzinošo atmosfēru un lieliski pavadīt brīvo laiku. MicroMacro: Crime City būtībā ir kooperatīva noziegumu risināšanas galda spēle ar slēpto objektu, ko izstrādājis Johanness Sičs (Johannes Sich) un 2020. gadā to publicēja spēļu izdevējs “Edition Spielwiese”. Spēle saņēma pozitīvas atsauksmes. 2021. gadā tā saņēma apbalvojumu Spiel des Jahres (gada spēle). Pēc šiem un citiem panākumiem 2021. gadā tika izlaists spēles turpinājums MicroMacro: Crime City  Full House.

Spēles gaita

Spēlētāju komanda izmanto karti, tās izmērs ir aptuveni 75 cm x 110 cm, un tajā ir attēlota pilsētas teritorija, kur attēloti personāži, kas veic parastus ikdienas uzdevumus, piemēram, ēd, mācās, strādā un apmeklē pasākumus. Daži no tiem ir iesaistīti noziedzīgās darbībās, sākot no sīkām zādzībām līdz slepkavībām, un spēlētāju, kas darbojas kā detektīvi vai privātdetektīvi, mērķis ir atklāt šos noziegumus. Noslēpums ir tajā, ka nozieguma upuris vienmēr ir redzams, bet nozieguma nav. Katrs noziegums ir saistīts ar lietu, kas sastāv no 5 līdz 12 kārtīm ar norādēm, no kurām pirmajā ir aprakstīta nozieguma vieta un upuris. Katra no 16 gadījumiem grūtības pakāpe ir apzīmēta ar vienu līdz piecām zvaigznēm, un visas lietas norādes ir apzīmētas ar unikālu ikonu, kas attēlo konkrēto gadījumu. Šīs norādes spēlētājus aizved uz dažādām kartes daļām, sekojot upurim un potenciālajam vainīgajam uz priekšu un atpakaļ laikā. Kartē attēlotās detaļas, piemēram, apģērbs, dekorācijas un virziens, var būt svarīgas norādes spēlē. Savukārt, ja ir vēlme izmēģināt šīs spēles demo versiju, to var apskatīt MicroMacro oficiālajā tīmekļa vietnē, kur ir arī papildus informācija par to. Savukārt spēli latviešu valodā var iegādāties Brain-games.lv. Aptuvenais vienas spēles ilgums ir 30 minūtes un ieteicamais vecums ir vismaz astoņi gadi. Mājaslapā var izlasīt arī sīkāku aprakstu par balvām, kuras ir ieguvusi šī konkrētā spēle, lai vairāk ieinteresētu katru potenciālo noziegumu atmaskotāju. Noziegumi nav pārāk sarežģīti, lai spēle galu galā būtu jautra.

Spēles komplektā ir iekļauts palielināmais stikls, kas palīdz atrast katru detaļu. Viens spēlētājs uzņemas vadošā izmeklētāja lomu un skaļi nolasa lietas kartītes. Spēlētāji kopā izvēlas, kuru lietu viņi vēlas spēlēt, un vadošais izmeklētājs nolasa atbilstošo starta karti, kā arī pirmo uzdevumu. Spēlētāji kopā izpēta Crime City karti, lai vienu pēc otra atbildētu uz visiem lietas kartīšu jautājumiem. Spēle beidzas, tiklīdz ir pareizi atbildēts uz pēdējo notikuma karti. Jūs ne tikai meklējat konkrētus objektus vai vietas, bet drīzāk sekojat līdzi veseliem varoņu stāstiem un motivācijām, vienkārši vizuāli pamanot tos dažādās vietās, sekojot līdzi viņu kustībām pa pilsētu, atklājot, ar ko viņi ir satikušies vai mijiedarbojušies, vai kādus uzdevumus viņi ir veikuši. Katrai lietai ir savs kāršu komplekts  dažās ir tikai dažas, savukārt grūtākos gadījumos ir daudzas kartītes, katrai kartītei ir viens jautājums, uz kuru jāatbild, pētot karti. Jūs mēģināt to atrisināt un, kad uzskatāt, ka jums ir atbilde, apgrieziet karti, lai noskaidrotu, vai jums ir taisnība. Noziegumi ir  sākot no nozagtas cepures līdz slepkavībai. Krūmos slēpjas puisis ar dunci, krastā ir izskalots mironis, kā arī ir slepenas dzīves, strīdi, greizsirdība, nauda, laupīšana. Spēli var spēlēt arī stundām ilgi vairākas dienas, jo tā noteikti ātri neapnīk.

Atsauksmes par MicroMacro

MicroMacro: Crime City kopš tās iznākšanas saņēma daudzas pozitīvas atsauksmes. Tā bija komerciāli veiksmīga, un tirāžas vairākkārt tika izpārdotas astoņus mēnešus pēc iznākšanas. Spēle ir raksturota kā sajaukums no mīklu grāmatām, piemēram, “Kur ir Valdo?”, un noslēpumus risinošām galda spēlēm, piemēram, Sherlock Holmes: Consulting Detective. Ir slavēts arī kastes vāka noformējums, kas ir kā mini noslēpuma paraugs, lai potenciālie klienti veikalā varētu “piedzīvot” spēles piedāvājumu pirms to iegādāties. Daži gan norāda, ka var būt pagrūti iesaistīt trīs cilvēkus kā izmeklētājus, jo vietas atrašana kartē var izraisīt drūzmēšanos, taču, ja tas nebiedē, katrs noteikti var novērtēt šo spēli kā absolūti apburošu mākslas darbu.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu