Ventspils pansionātu "Selga" plāno aprīkot ar viedo sensoru tīklu
Šo pakalpojumu pilotprojekta veidā plānots nodrošināt arī sociālo pakalpojumu saņēmēju dzīvesvietā, aģentūru LETA informēja Ventspils Digitālā centra pārstāve Kristīne Bergmane.
Plānots, ka sensoru tīkls nodrošinās operatīvu palīdzību ilgstošās un īslaicīgās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņēmējiem, piemēram, kritiena gadījumos, kā arī citās situācijās, kas var liecināt par nepieciešamību pēc palīdzības (ilgstoša nekustīga poza, pārāk ilgstoša uzturēšanās gultā vai tualetē u.tml.). Minētajos gadījumos automātiski tiks nosūtīts trauksmes paziņojums sociālā nama personālam. Tāpat trauksmes signālu varēs nosūtīt arī pati persona, ja rodas nepieciešamība pēc personāla palīdzības.
Lai nodrošinātu viedo sensoru tīklā pārraidīto palīdzības izsaukumu apkalpošanu, Ventspils Sociālais dienests apmeklēs sociālās palīdzības pakalpojumu saņēmējus dzīves vietās. Ventspils Sociālais dienests iegādāsies speciāli aprīkotu mikroautobusu izsaukumu apkalpošanai.
Latvijas un Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta "Apvienotais kompetences centrs viedai veco ļaužu aprūpes sociālo pakalpojumu attīstībai" īstenošanā iesaistījušies vairāki partneri - Ventspils Digitālais centrs, Ventspils Sociālais dienests, Klaipēdas Universitāte un Klaipēdas pilsētas sociālās aprūpes nams. Projekta mērķis ir palielinātu veselības aprūpes pieejamību iedzīvotājiem un pilnveidot veselības aprūpes pakalpojumus
Projekta realizācijas ilgums ir divi gadi. Tā kopējās izmaksas ir 815 275 eiro, no tā Ventspils pilsētas iestāžu budžets ir 412 000 eiro. 85% izmaksu segs Eiropas Reģionālās attīstības fonds, 5% ir valsts budžeta dotācija, bet 10% - Ventspils pilsētas pašvaldības līdzfinansējums.
Uz sarakstu