Autoskola Ventspilī izaicina: tiesības 3 mēnešos!

Pavasaris ir laiks, kad dabā viss atveras un plaukst – pirmie pumpuri un ziedi. Šim dabas ciklam arī cilvēks dzīvo līdzi, un kopā ar reibinošajām smaržām gaisā noreibst arī sirds – un ne jau tikai no mīlestības! Mūsos kaut kas sāk lēnītēm pamosties – visi sapņi un sapnīši, kas ziemas miegā saldi gulējuši gluži kā lāči. Mēs jau iztālēm redzam tuvojamies vasaru – siltās dienas saules piekarsētajā pludmalē. Un, lai dotos šajā vasarā, kur vien sirds kāro, nevilšus aizsapņojamies arī par autovadītāja apliecību. Cik gan ilgu laiku un finanses šis mērķis prasīs?
Iegūt tiesības 3 mēnešos nudien būtu galvu reibinoši! Un tieši šādu izaicinājumu topošajiem autovadītājiem met Presto autoskola Ventspilī. Presto kursanti jau pierādījuši, ka tas ir iespējams. Tomēr tam par iemeslu nav vis veiksmīga apstākļu sakritība, bet gan rūpīgi veidots apmācību modelis, kas ļauj gūt daudzpusīgāku auto vadīšanas pieredzi, braucot ne vien dažādu instruktoru vadībā, bet to darot arī katru dienu – pat brīvdienās un svētku dienās. 

Turklāt kopējā statistikā Latvijā autoskolas rezultāti CSDD eksāmenos aizsnieguši pašus griestus – teorijas eksāmenu pārliecinoši ar 1. reizi nokārto 98% kursantu. Pēdējos gados arī braukšanas eksāmenā uzstādīts rekordaugsts sniegums, kas ļauj novērtēt izvēlētās pieejas efektivitāti. Vēl viens bonuss ir plašais filiāļu pārklājums – šī ir lielākā Latvijas autoskola. Pateicoties tam, braukšanas nodarbība nav jāizlaiž arī gadījumā, ja sanāk doties uz citu pilsētu.

Par apmācībām, to gaitu un provizoriskajām izmaksām pastāstīsim turpinājumā sadarbībā ar autoskolu Ventspilī. Sāksim ar pievēršanos izaicinājuma tēmai. 
 
Kā iegūt tiesības 3 mēnešos?
Kā zināms, augstākus rezultātus iespējams sasniegt tad, ja ir motivācija. Tiesību iegūšana jau pati par sevi ir motivējoša, taču autoskola Ventspilī vēlas, lai kursantiem būtu arī lielāks gribasspēks šo mērķi piepildīt pēc iespējas ātrāk, neievelkot šo procesu garumā. Tāpēc audzēkņiem piedāvāta motivējoša akcija – nokārtojot visus eksāmenus ar 1. reizi noteiktajā laika periodā, izdevumi par CSDD eksāmenu tiek atmaksāti. B kategorijā doti 3 mēneši.

Pieredze rāda, ka pēc 3 mēnešiem apņēmība sāk pamazām izsīkt, tāpēc vislabāk kalt dzelzi, kamēr tā karsta, un piedalīties visīstākajā tiesību maratonā. Pastāv arī iespēja šo ceļu pieveikt sprintā – autoskola piedāvā vadlīnijas, kā to izdarīt arī šajā rekordskrējienā. Tomēr princips kā vienā, tā otrā gadījumā pamatā ir viens un tas pats.
 
Atslēga slēpjas, pirmkārt, noteiktas kārtības un secīguma ievērošanā, lai tiesību iegūšanas ceļā nesagaidītu kādi sprunguļi, kas visādi citādi tur nemaz nebūtu, ja vien laikus būtu domāts par to novākšanu. Otrkārt, veiksmi nodrošina autoskolas izveidotā apmācību sistēma. 
 
Vēl pirms mācību uzsākšanas autoskolā var paveikt 2 uzdevumus: saņemt medicīnisko izziņu un braukšanas mācību atļauju no CSDD. Abos gadījumos būs jāveic telefona zvans, lai vienotos par noteiktu apmeklējuma datumu. Bez šiem dokumentiem nevarēs nedz sēsties pie stūres, nedz iegūt tiesības.

Lai teorijas apmācības pabeigtu ātrāk, jāizvēlas grupa, kas nodrošina apmācības 3 reizes nedēļā. Šādā tempā mēneša laikā būs iespējams nokārtot teorijas eksāmenu. Vislabāk vēl pirms teorijas ieplānot arī pirmās palīdzības kursu, kas aizņem 2 dienas – jo tikai tie, kas to nokārtojuši, tiek pielaisti pie teorijas eksāmena. Pēc 3. teorijas nodarbības var doties uz braukšanu – labāk jau rezervēt nodarbību laikus iepriekš, lai pēc iespējas drīzāk apgūtās zināšanas liktu praksē. Un kā saka – ātrāk sāksim, ātrāk beigsim.
 
Citāds braukšanas apmācību modelis
Standartā vispazīstamākā pieeja braukšanas apmācībā ir piesaiste 1 instruktoram, kura vadībā tiek apgūtas vadīšanas prasmes. Visbiežāk arī automašīnas modelis apmācību procesā netiek nomainīts. Arī iespējas pierakstīties braukšanas nodarbībām ir visai ierobežotas - pieejami noteikti laiki, kuros jāiekļaujas. 
 
Presto piedāvā citādu modeli: iespējams pieteikties nodarbībai pie jebkura no autoskolas instruktoriem un tos brīvi mainīt, līdz ar instruktora nomaiņu sēžoties cita modeļa automašīnā, kā arī braukšanas nodarbības var apmeklēt katru dienu – gan nedēļas nogalēs, gan svētku dienās. 

Kā šis modelis palīdzēs pie kārotās autovadītāja apliecības tikt naskākiem soļiem? Pavisam vienkārši – nenāksies iestrēgt neproduktīvās nodarbībās pie instruktora, kura vadībā nav jūtams progress. Tāpat arī nespēja saprasties nekļūs par šķērsli – ja kaut kas ne tā rīmējas, starp autoskolas instruktoriem noteikti izdosies atrast ko jūsu personībai saderīgāku. Turklāt, ja neapmierina instruktora sniegtais braukšanas prasmju novērtējums, būs iespēja saņemt arī citu viedokli, kas savukārt var pavērt ceļu, lai ātrāk saņemtu atļauju doties uz eksāmenu.
 
Arī iespēja sēsties pie stūres dažādu modeļu automašīnām nav tik maznozīmīgs faktors. CSDD eksāmenā izlozes kārtībā var nākties braukt dažādu modeļu mašīnās – Volkswagen Golf 7, Audi A3 vai BMW. Turklāt atšķirības nav tikai vizuālas un neslēpjas vien markas nosaukumā – lai izpildītu uzdevumus figūru laukumā, jāņem vērā noteiktas nianses. Taču tās apgūt vislabāk būs iespējams, tikai izbraucot ar katru modeli atsevišķi. Pat automašīnas pielaišana notiek atšķirīgi dažādiem auto, un šādas atšķirības eksāmenā diemžēl var arī izsist no līdzsvara, ja ar tām saskaras 1. reizi. Tā var sanākt, ka pat tālāk par stāvvietu tikt neizdodas!

Visbeidzot, iespēja braukt katru dienu ir zelta pavediens, kas ļauj atrast ceļu pie tiesībām daudz ātrāk. Nodarbību nudien iespējams rezervēt katru dienu – pie šāda intensīva darba jau 10 dienu laikā var iziet valstī minimālo noteikto nodarbību skaitu. Tiesa, vidēji vajadzīgas vismaz 30–40 nodarbības, lai veiksmīgi nokārtotu eksāmenu. Tomēr to iespējams paveikt mēneša laikā ar mazu astīti, ja tiek izmantota iespēja braukt ik dienas.
 
Ar kādiem izdevumiem jārēķinās?
Lai uzsāktu mācības, jābūt pietiekamam uzkrājumam, lai uzreiz segtu noteiktus izdevumus: dokumentu noformēšana – 20 EUR, teorijas kursi – 30 EUR, pirmā palīdzība – 55 EUR, medicīnas izziņa – aptuveni 30 EUR (taču cena atkarīga no izvēlētās iestādes). Valsts noteikumi paredz, ka jāveic arī priekšapmaksa par pirmajām 10 minimālajām braukšanas nodarbībām (20x45min) – 250 EUR apmērā manuālajai, 280 EUR – automātiskajai kārbai.

Zināmu izdevumu daļu veido arī norēķini ar CSDD: mācību atļaujas izsniegšana – 6,16 EUR, valsts teorijas eksāmens – 12,63 EUR, vadīšanas eksāmens – 38,52 EUR, tiesību izsniegšana – 22,05 EUR. Kopumā redzams, ka šīs obligātās iedaļas veidos aptuveni 500 EUR.
Vēl jārēķinās ar maksu par papildus braukšanas nodarbībām – vidēji 300 EUR apmērā par 10 nodarbībām, pieņemot, ka izvēlēts instruktors, kura likme ir 30 EUR par 90 min nodarbību. Par figūru laukuma izmantošanu tiek piemērota cena no 1 līdz 3 EUR. Jānokārto vispirms arī braukšanas eksāmens autoskolā, tikai pēc tā būs iespējams doties uz CSDD. Cena par eksāmena kārtošanu ir tāda pati kā standarta braukšanas nodarbībai. Eksāmens jākārto pie instruktora, kurš nav veicis apmācību.
 
Autoskola Ventspilī piedāvā darbu
Tie, kas jau piepildījuši sapni par vadītāja apliecību un ir noteiktās kategorijas transportlīdzekļa vadītāji ar vismaz 3 gadu stāžu, aicināti atsaukties instruktora vakancei. Tāpat arī tiek meklēti teorijas pasniedzēji. Autoskola Ventspilī iedrošina pārkvalificēties tos, kuri vēlas nomainīt nodarbošanos, un piedāvā finansēt nepieciešamās apmācības. Vajadzības gadījumā Presto sadarbības partnerim var nodrošināt automašīnu.
 
Autoskola Ventspilī piedāvā konkurētspējīgu atalgojumu – pat līdz 50% augstāku kā vidējo nozarē. Lai kļūtu par instruktoru, nepieciešama bakalaura līmeņa izglītība, lai kļūtu par pasniedzēju – maģistra grāds. Tiek novērtēta prasme uzstāties publikas priekšā un izpratne par pedagoģiskā darba specifiku, tāpat nepieciešamas datora prasmes un latviešu, krievu un/vai angļu valodas zināšanas. Interesenti aicināti sūtīt CV uz e-pastu zigmars@presto.lv vai jautājumu gadījumā zvanīt pa tālruni 28826828.
 
Sapnis pēc 3 mēnešiem var piepildīties!
Lai arī taisnība, ka visu autoskolu kursantiem CSDD eksāmenā jādemonstrē vienas un tās pašas zināšanas un prasmes, ceļš, kā tās iegūt, starp autoskolām atšķiras. Un tāpat kā līdz Santiago Compostela svētceļojuma vietai ved gan garāki, gan īsāki maršruti, tāpat arī pie tiesībām. 
 
Presto autoskola ir ne vien par kvalitāti, bet arī ātrumu – un, ja vēlies pievienoties izaicinājumam un piepildīt jau vasarā savu sapni par vadītāja apliecību, pievienojies autoskolai Ventspilī. Tas ir pavisam iespējami – braucot katru dienu un sekojot nospraustajām vadlīnijām, tiesības būs kabatā jau pavisam drīz! No kājāmgājēja līdz autovadītājam tevi šķir tikai daži soļi – 3 mēneši nav tik liels laiks, tomēr pietiekams, lai izmainītu tavu statusu!
Uz sarakstu