Bērnudārza izvēle Rīgā – rūpīgi pārdomāts lēmums

maziņš
maziņš

Būt vecākiem nozīmē ik dienu pieņemt lēmumus, kas ietekmēs bērna turpmāko dzīvi. Viens no šādiem lēmumiem ir piemērota bērnudārza izvēle.

Katrā bērnudārzā ir atšķirīga dienas kārtība, uzņemšanas un iekšējās kārtības noteikumi, tādēļ bērnudārza gaitu uzsākšana ir satraucošs process, jo īpaši, ja šo pieredzi ģimene piedzīvo pirmo reizi. Visbiežāk vecāki vēlas, lai viņu bērns apmeklē  bērnudārzu, kas ir vistuvāk viņu dzīvesvietai, lai atvieglotu bērna nogādāšanu uz un no bērnudārza. Diemžēl Rīgā bērnudārzu jautājums vēl arvien nav pilnībā sakārtots un uz valsts apmaksātajiem bērnudārziem ir jāgaida garās rindās, jo vietu visiem nepietiek. Ja vecāki ir pieņēmuši lēmumu par labu valsts apmaksātam bērnudārzam, jārēķinās, ka grupās bērnu būs vairāk nekā privātajos bērnudārzos un audzinātājām ne vienmēr būs iespēja pietiekamu uzmanību veltīt katram bērnam individuāli. Ne visi bērni ir vienlīdz komunikabli un jūtas komfortabli lielās grupās, tādēļ, izvēloties bērnudārzu, ir jāņem vērā arī bērna personība un rakstura iezīmes.

Kam pievērst uzmanību, izvēloties bērnudārzu Rīgā?
Protams, ka vecākiem viens no būtiskākajiem faktoriem bērnudārza izvēlē ir tieši bērnudārza atrašanās vieta. Darba dienu rītos sastrēgumi Rīgā nav retums, tādēļ bērna aizvešana uz bērnudārzu citā mikrorajonā var aizņemt daudz laika un radīt papildus stresu vecākiem, jo regulāri jāsatraucas par darba kavēšanu. Ne mazāk svarīgs faktors ir plaša stāvvieta un ērta piebraukšana, lai vecākiem nebūtu jābrauc apkārt bērnudārzam vairāki riņķi, līdz tiek atrasta vieta, kur novietot auto. Ja ģimene ikdienā pārvietojas ar sabiedrisko transportu, svarīgi lai uz izvēlēto bērnudārzu ir iespējams ērti un ātri aizbraukt ar sabiedrisko transportu un nav jāveic vairākas pārsēšanās.

 


Otrs, ne mazāk svarīgs, faktors ir bērnudārza personāls. Ir svarīgi, lai darbinieki ir draudzīgi, atvērti un bērnam izveidotos labs kontakts ar  skolotāju un skolotāja palīgu. Ja ir iespējams, būtu vēlams satikties ar skolotāju pirms bērna bērnudārza gaitu uzsākšanas, lai izrunātu to, kā notiks adaptācijas process, izstāstītu par bērna rakstura iezīmēm un to, kas būtu jāņem vērā, strādājot ar bērnu. Neiesakām meklēt atsauksmes internetā, jo ne vienmēr šīs atsauksmes ir objektīvas, dažkārt vecāki var būt pārlieku emocionāli jautājumos, kas saistās ar viņu bērnu, un nespēj pietiekami objektīvi izvērtēt situāciju, var publicēt informāciju, kurā nav iespējams iegūt otras puses - bērnudārza viedokli. Ja vēlaties uzzināt citu vecāku atsauksmes, drošāk to pavaicāt pazīstamiem cilvēkiem, kuru viedoklim jūs uzticaties.
Izvēloties bērnudārzu, ir jāsaprot, ka ne visi bērni ir vienlīdz komunikabli un jūtas komfortabli lielās grupās, tādēļ ir jānoskaidro, cik liels būs bērnu skaits grupiņā. Ja jūsu bērns ir noslēgts, kluss un kautrīgs, labāk būtu izvēlēties bērnudārzu, kur grupiņās ir mazāks bērnu skaits, lai bērns justos labi un spētu iejusties. Pašvaldību dibinātajos bērnudārzos vidēji grupā ir līdz 25 bērniem, bet privātajos bērnudārzos bērnu skaits grupiņās ir mazāks.
Nepieņemiet lēmumu par bērnudārza izvēli, pirms neesat apskatījuši bērnudārza telpas un teritoriju un pārliecinājušies par tā drošību – noskaidrojiet, vai bērnudārzā un tā teritorijā nav iespējams iekļūt nepiederošām personām, vai bērns nespēj patstāvīgi pamest bērnudārza teritoriju, kā arī pārliecinieties, lai bērnudārza telpas ir pietiekami plašas un ērtas. Bērns bērnudārzā pavada lielāko dienas daļu, tādēļ ir īpaši svarīgi, lai telpas, kurās viņš uzturas, ir mājīgas, ērti iekārtotas un drošas.

Katrai izglītības iestādei ir sava izglītības programma, atšķirīga mācību pieeja un ikdienas mācību process, tādēļ iepazīstieties ar jūsu izvēlētā bērnudārza izglītības programmu, lai būtu droši, ka tā atbilst jūsu vēlmēm un vēlamajai mācību pieejai. Noskaidrojiet, kādā veidā notiek saziņa ar vecākiem, kā un cik bieži notiek komunikācija ar skolotāju par bērna mācībām un sniegumu.

Palīdziet bērnam iejusties jaunajos apstākļos

 


Bērnudārza gaitu uzsākšana ir emocionāli grūta gan vecākiem, gan bērnam. Vecākiem ir jārēķinās, ka katram bērnam ir savs adaptācijas periods, kas ir nepieciešams, lai pierastu pie jaunajiem apstākļiem un dienas kārtības. Mēs aicinām ikvienu vecāku būt pacietīgiem un dot laiku, lai jūsu bērns pierastu pie jaunajām pārmaiņām viņa dzīvē. Esiet saprotoši un atbalstoši, ja bērns nepieņem jaunos apstākļus tik ātri, cik jūs to vēlētos. Mums bērnudārzā “Maziņš kā jūra” ir svarīgi, lai ikviens bērns mūsu bērnudārzā justos pieņemts un piederīgs, tādēļ mēs nodrošinām ikkatram bērnam individuālu pieeju un ņemam vērā katra bērna personības iezīmes, mācīšanās tempu un uztveres īpašības. Apskatiet mūsu mājaslapu un iepazīstieties ar mūsu izglītības programmu, lai pārliecinātos, ka bērnudārzs “Maziņš kā jūra”  ir vispiemērotākā izvēle jūsu bērnam!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu