Hemoroīdi var piemeklēt ikvienu

alma
alma

Ir slimības, par kurām cilvēki izvairās runāt, viena no šādām slimībām ir hemoroīdi. Ņemot vērā hemoroīdu delikāto atrašanās vietu, cilvēkiem ir kauns par savām veselības problēmām pastāstīt pat saviem vistuvākajiem cilvēkiem.

Šī iemesla dēļ pastāv mīts, ka hemoroīdi nav izplatīta slimība, bet tā nebūt nav. Ņemot vērā 21. gadsimta cilvēku dzīvesveidu, kas kļūst aizvien mazkustīgāks, pastāv uzskats, ka nākotnē hemoroīdi varētu skart pat katru otro pasaules iedzīvotāju. Vēl viens mīts, ko bieži var dzirdēt par hemoroīdiem – tā jau ir tāda sēdošo profesiju darbinieku problēma. Jā, nevar noliegt, ka lielāks hemoroīdu risks ir tieši sēdošo profesiju pārstāvjiem – biroja darbiniekiem, autovadītājiem u.c. sēdošo profesiju pārstāvjiem, bet patiesībā hemoroīdi ir ikvienam cilvēkam, tādēļ neviens nav pasargāts no diskomforta, kuru izraisa hemoroīdi. Hemoroīdu iekaišanu veicina ne tikai mazkustīgs dzīvesveids, bet arī alkohola lietošana, asi ēdieni, smagumu cilāšana un šķidruma zaudēšana svīstot. Hemoroīdu saasinājumu pacienti nereti izjūt tieši vasaras periodā, kad vairāk lieto alkoholu, treknu ēdienu un laika apstākļu dēļ pastiprināti svīst.

Nekavējies ar ārsta apmeklējumu!

 


Pie jebkurām veselības problēmām ir nekavējoties jāapmeklē atbilstošais speciālists, jo savlaicīgi uzsākts ārstēšanas process var novērst daudz nopietnākas veselības problēmas. Pirmās pazīmes, kas liecina, ka ir jāpiesaka vizīte pie proktologa, ir diskomforts un nieze anālās atveres tuvumā pēc sportošanas vai ilgstošas sēdēšanas. Hemoroīdiem raksturīgie simptomi ir līdzīgi simptomiem, kas var liecināt par nopietnākām veselības problēmām, pat ļaundabīgiem audzējiem,  tādēļ ir īpaši svarīgi, lai pacienti apmeklētu proktologu laikus un noteiktu diskomforta vai asiņošanas patiesos iemeslus. Izplatītākie hemoroīdu simptomi ir diskomforts, nieze, sāpes un asiņošana anālās atveres tuvumā un problēmas ar vēdera izeju. Ja pacients kautrējas pieteikt vizīti pie proktologa, viņš mēģina novērst hemoroīdu radīto diskomfortu ar internetā atrastām tautas medicīnas metodēm vai aptiekā nopērkamiem bezrecepšu līdzekļiem. Šāda ārstēšana var sniegt pacientam īslaicīgu atvieglojumu, bet ilgtermiņā veselības problēmas saasināsies, ietekmējot pacienta dzīves kvalitāti. Ir jāatceras, ka savlaicīgi uzsākta hemoroīdu ārstēšana ir pamats vieglam un ātram ārstēšanas procesam. Jo ilgāk pacients novilcinās ārstēšanas uzsākšanu, jo laikietilpīgāka, sāpīgāka  un finansiāli dārgāka būs hemoroīdu ārstēšana.  Apskates laikā proktologs noteiks precīzu diagnozi un izstrādās jums atbilstošu ārstēšanās plānu. Tikai proktologs spēj noteikt, kāds ir patiesais jūsu diskomforta un veselības problēmu cēlonis, tādēļ nevilcinieties ar proktologa apmeklējumu.

Hemoroīdu ārstēšanas metodes

 


Ikvienam pacientam jāsaprot, ka hemoroīdu ārstēšanas process ir pacienta un ārsta kopdarbs. Hemoroīdu gadījumā nebūs iespējams piedāvāt vienus universālus medikamentus, kas atrisinās visas pacienta veselības problēmas, pacientam ir jāapzinās, ka hemoroīdu ārstēšanas procesā ir ļoti svarīga tieši viņa personīgā iesaiste un motivācija. Dzīvesveida un uztura maiņa ir daļa no ārstēšanās procesa. Pacientam ir jāmaina savi ikdienas paradumi – jāizvairās no ilgstošas sēdēšanas, jāievieš regulārās fiziskas aktivitātes, jāiekļauj šķiedrvielām bagāti produkti savā ēdienkartē un jāatceras ik dienas izdzert daudz šķidruma. Ja pacients būs savlaicīgi – slimības sākumposmā – devies pie proktologa, proktologs nozīmēs ziedes vai svecītes, kas novērsīs hemoroīdu radīto nepatīkamo sajūtu. Ja pacients būs novilcinājis vizīti pie proktologa, ir jārēķinās, ka ar svecītēm un ziedēm vairs nebūs līdzēts un vajadzēs izmantot mazinvazīvās metodes hemoroīdu ārstēšanai. Mazinvazīvās metodes hemoroīdu ārstēšanai ir mazāk sāpīgas nekā operācijas. Tās parasti tiek veiktas dienas stacionāra apstākļos, atsāpināšanai izmantojot lokālo anestēziju. Mazinvazīvās ārstēšanas metodes, kuras izmanto hemoroīdu ārstēšanā, ir medicīniskās līmes metode un longo metode, lāzera procedūras, THD procedūra, radiofrekvences metode, putu skleroterapija, hemorodiālo mezglu nosiešana. Iepriekšminēto hemoroīdu ārstēšanas metožu priekšrocības ir, ka tās ir mazāk sāpīgas nekā operācija un tām ir daudz ātrāks atveseļošanās laiks, bet pacientam ir jārēķinās, ka ar laiku šīs procedūras var būt nepieciešams atkārtot. Ja mazinvazīvās ārstēšanas metodes nesniedz vēlamo rezultātu, tad kā pēdējais risinājums hemoroīdu ārstēšanā tiek piedāvāta operācija. Ir jārēķinās, ka pēc operācijas atveseļošanās pacientam rada daudz sāpju, tādēļ operācija kā ārstēšanas metode tiek izmantota tikai ļoti smagos gadījumos.

Ņemot vērā hemoroīdu delikāto atrašanās vietu, mēs saprotam, ka bieži vien pacientiem ir neērti doties uz vizīti pie proktologa, bet mēs vēlamies vēlreiz uzsvērt to, cik nozīmīga ir savlaicīgi uzsākta hemoroīdu ārstēšana. A. Lasmaņa klīnika “ALma” piedāvā proktologa pakalpojumus – pieteikties uz vizīti var, izmantojot kontaktformu mājaslapā vai pa telefonu 67282229.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu