Banner 980x90

Īsumā par liešanas epoksīda sveķiem

Lai arī vārdu savienojums “epoksīda sveķi” var šķist svešs un nedzirdēts, patiesībā katram no mums, visticamāk, mājās ir kāda lieta vai priekšmets, kas ir izgatavots no šī materiāla. Epoksīda sveķi pilda saistvielas funkciju, un tos daudz izmanto kompozītmateriālu un mākslas darbu izgatavošanā.

Zinātnei nemitīgi attīstoties, tiek izgudrotas aizvien jaunas epoksīda sveķu variācijas, kas tiek pielāgotas konkrētu nozaru vai produktu vajadzībām, tādēļ epoksīda sveķu izmantošana ar katru gadu strauji pieaug. Epoksīda sveķi ir polimēru materiāls šķidrā veidā. Sajaucot ar cietinātāju, epoksīda sveķi polimerizējas un sacietē. Ja salīdzina ar poliestera sveķiem, epoksīda sveķiem ir daudz lielāka izturība. Augstās izturības dēļ tos izmanto kompozītmateriālu izstrādājumos, kas tiek pakļauti augstai strukturālai slodzei. Ja ir jāizceļ epoksīda sveķu labākās īpašības, ir jāpiemin to augstā spīdīguma pakāpe. Ne mazāk svarīgs pluss ir to universālā izmantošana – epoksīda sveķus var izmantot uz praktiski jebkuras virsmas gan kā līmi, gan saistvielu. Pēdējā laikā epoksīdu sveķi tiek daudz izmantoti dekoratīvo un interjera priekšmetu ražošanā, piemēram, rotaslietu, vāzu, šķīvju un citu interjera priekšmetu radīšanā. Kā jau iepriekš minējām, epoksīda sveķus ir iespējams pielāgot praktiski jebkurām klienta vēlmēm un vajadzībām, tiem pievienojot klāt klientam vēlamos krāsas pigmentus un tintes, kā arī ir pieejams plašs epoksīda sveķu pildvielu klāsts – smiltis, akmentiņi, pulveri, oļi un daudzi citi materiāli, kas palīdzēs radīt unikālu un izsmalcinātu dizainu.  


Liešanas epoksīda sveķu universālais lietojums
Kā jau iepriekš minējām, liešanas epoksīdu sveķu lietojums ir ļoti plašs, patiesībā viss ir atkarīgs no klienta radošā domu lidojuma. Visbiežāk liešanas epoksīda sveķi tiek izmantoti tieši interjera priekšmetu veidošanā, kā populārāko piemēru varam minēt galda virsmas. Izmantojot liešanas epoksīda sveķus, ir iespējams veidot izsmalcinātus un neatkārtojamus koka galda dizainus. Patiesībā, veidojot interjera priekšmetus, liešanas epoksīda sveķi jūs neierobežo materiāla izvēlē, jo jūs varat apvienot dažādus dabas materiālus, piemēram, savienojot divus atsevišķus koka gabalus ar epoksīda sveķiem un epoksīdam pievienojot klāt pildvielu no akmentiņiem, smiltīm vai gliemežvākiem. Darbā ar liešanas epoksīda sveķiem robežu nav, visu nosaka jūsu radošā darba pieeja. Liešanas epoksīda sveķi palīdz aizpildīt nelīdzenās vietas, panākot perfekti gludu un spīdīgu virsmu, tādēļ, veidojot interjera priekšmetus, jūs nebūsiet ierobežots izejmateriālu formu izvēlē, jo liešanas epoksīda sveķi palīdzēs aizpildīt tukšumus un negludumus. Pēdējā laikā aizvien populārāka kļūst liešanas epoksīda sveķu izmantošana rotaslietu izgatavošanā. Epoksīda sveķi ir ļoti praktisks materiāls, ar kuru ir viegli strādāt. Rotas, kas izgatavotas no epoksīda sveķiem, ir vieglas, ērti nēsājamas, dzidras un noturīgas pret skrāpējumiem. Parasti, veidojot rotas, tiek izmantoti dabas materiāli, kas tiek ievietoti liešanas epoksīda sveķos, pēc tam tiek pielāgota rotas vēlamā forma un izmērs. SIA Kompozītmateriāli mājaslapā jūs varat iegādāties liešanas epoksīda sveķus, kas ir paredzēti dažādu koka izstrādājumu pārklāšanai. Šis produkts būs ideāli piemērots koka laivu pārklāšanai, galda virsmu izveidei, metāla, dažādu plastikātu un akmens salīmēšanai, kā arī līmēšanai ar stikla šķiedru. Izmantojot SIA Kompozītmateriāli piedāvātos liešanas sveķus, jūs varēsiet izveidot dažādu veidu, formu un izmēru interjera dekorus un izstrādājumus, kā arī rotas lietas.

Kā pareizi strādāt ar liešanas epoksīda sveķiem?
Lai arī šķiet, ka darbs ar liešanas epoksīda sveķiem ir ļoti sarežģīts, patiesībā tā nav. Pats svarīgākais ir sagatavot atbilstošu darba telpu, darba virsmu un izvēlēties jūsu mērķim visatbilstošāko liešanas epoksīda sveķu veidu. Obligāti pārliecinieties, vai izvēlēto liešanas epoksīda sveķu cietība, sacietēšanas ilgums un maksimālais liešanas biezums atbilst jūsu izvēlētā priekšmeta izveidei. Svarīgākais process ir nevis epoksīda uzklāšana, bet virsmas, uz kuras tiks klāti epoksīda sveķi, un telpas, kurā notiks ieklāšanas process, atbilstoša sagatavošana sveķu liešanas procesa vajadzībām. Telpā ir jānodrošina temperatūra 17–24 °C robežās, kā arī ir jāizvairās strādāt ar liešanas epoksīda sveķiem vietās, kur ir augsta putekļu koncentrācija. Lai sveķi nožūtu tiem paredzētajā laikā, ir būtiski, ka telpā tiek nodrošināta laba gaisa cirkulācija. Izvēlētajai virsmai, uz kuras tiks klāti epoksīda sveķi, ir jābūt pilnīgi sausai, tīrai un noslīpētai. Pirms uzsākat liešanas procesu, pārliecinieties, vai virsma, uz kuras jūs klāsiet epoksīda sveķus, ir novietota taisni, liešanas procesa laikā ir jāatceras regulāri izlīdzināt un pārbaudīt virsmu ar līmeņrādi, lai izvairītos no nekvalitatīva gala rezultāta. Epoksīdu sveķu žūšanas laiks ir līdz 48 stundām, un vienā reizē maksimālais liešanas biezums ir līdz 4 centimetriem.  Epoksīdu sveķu liešanas procesā nedrīkst aizmirst par darba drošību – sveķu ieklāšanas laikā ir jālieto aizsargbrilles, cimdi un darbam ērts un atbilstošs apģērbs. Apmeklē mūsu mājaslapu, ja vēlies uzzināt padziļinātāku informāciju par liešanas epoksīda sveķiem – www.chemify.com.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)