Banner 980x90

Jaunākās interjera dizaina tendences

Tendence, ja to definē modes izteiksmē, atspoguļo stilu, krāsas, materiālus un formas, kas ir populāras konkrētā sezonā un kurām var būt ilgtermiņa ietekme uz tirgu. Interjera dizaina un modes tendences ir līdzīgas, jo tās abas iedvesmo kultūra un aktuālie notikumi. Mēģinājumi noteikt jaunāko tendenču virzienu un nākamās sezonas patērētāju pieprasītākos stilus, materiālus un krāsas ir īsts izaicinājums dizaineriem un arhitektiem, kas prasa daudz rūpīgu pētījumu un novērojumu. Šajā rakstā aplūkosim, kas šobrīd dominē aktuālākajās interjera tendencēs.

Zelta toņi

Šis patīkami siltais lina tonis, kas mirdz kā saulriets, piešķir interjeram īstu greznību. Bethan Grey to izmantoja mēbelēm, Arflex krēsliem un Kirkby tapetēm. Pēdējais radīja kolekciju sadarbībā ar visā pasaulē pazīstamo modes namu Eley Kishimito. Dizaineru komanda apgalvo, ka tapetes rakstu iedvesmojis daudzkārt salocītu papīra lidmašīnu lidojumā efekts, kas radies, sakārtojot ģeometriskās pamatformas, lai izveidotu vienotu, sarežģītu dizainu.

Daudz tekstūras elementu

Koka, akmens un lina raksturs, kā arī tam piemītošā kvalitāte un toņu gamma piešķir mājoklim siltu un mājīgu noskaņu. Tekstūras izmantošana interjera dizainā šogad un turpmāk būs viens no būtiskākajiem dekorēšanas lēmumu aspektiem. Nav brīnums, ka pašreizējā ekonomiskajā situācijā arvien pieaug vēlme pēc mājīga mājokļa. Gluži vienkārši – bez tekstūras telpa būs plakana. Tas ir lielisks veids, kā piešķirt telpai dziļumu, dimensiju un dekadenci.

Skulpturālas un izliektas mēbeles

Izliektā forma zemapziņā tiek uztverta kā droša, draudzīga un viesmīlīga. Mīkstākas formas un leņķi arī turpmākajos gados būs aktuāla tendence gan mēbeļu, gan arhitektūras jomā. Arī interjera dizaineri Robin Standefer aizrauj skulpturālas mēbeles. Catalpa sērija, ko viņš radījis kopā ar kolēģiem, ir ideāls dabas un kultūras apvienojums.

Ziedu raksta aizkari

FLOOR360 interjera dizainere Courtney Wollersheim uzskata, ka ziedi vairs nav tikai pagātnes tendence. Ziedu raksti un to drosmīgās krāsas iederas dažādos telpu stilos. Šobrīd ļoti aktuāli ir atjaunot vecmāmiņas tradicionālās mājas komfortu un mājīgumu, izmantojot vintage priekšmetus un ziedu raksta aizkarus. Izvēloties ziedu raksta aizkarus, ieteicams tos saskaņot ar galdautiem.

Rakstu kombinācijas

Mēs neiesakām pārspīlēt, jaucot lielus, drosmīgus rakstus vai izmantojot tos pārāk daudz uz visiem audumiem, sienām un paklājiem. Tā vietā, kombinējot rakstainas tapetes ar akmens, koka vai ķieģeļu grīdām, kurām ir forma un veidols, piemēram, skujiņu vai ševrona, varat spēlēties ar rakstiem, neizskatoties haotiski.

70. gadu retro atgriešanās

Lai padarītu mājokli dekoratīvāku, vairāk nekā pietiekami ir izmantot retro akcentus. Maigas, dedzināti oranžas, sūnu zaļas un citu siltu neitrālu krāsu kombinācijas padara interjeru gaišāku. Meklējiet šīs krāsas un modeļus vietējos krāmu tirdziņos vai lietoto preču veikalos vai no jauna pārvelciet vintage dīvānu.

Melni akcenti

Melni akcenti un furnitūra šobrīd ir populāra tendence mājokļos. Patiesībā tas ir lielisks veids, kā minimālisma telpai piešķirt nedaudz asuma un kontrasta. Dizaineru padoms: izvēlieties gaišas, neitrālas krāsas telpas galvenajiem elementiem un melnus akcentus, lai piešķirtu telpai dziļumu.

Emociju atjaunošanas istabas

Pandēmijas izraisīta tendence – emociju atjaunošanas istabas. Šo terminu izdomājuši sociālo tīklu lietotāji. Tas saistīts ar to, ka cilvēki pārveido savas šobrīd neizmantotās viesu istabas. To izmantošana ir daudzpusīga – no nelielām bibliotēkām līdz masāžas kabinetiem, no mini kinoteātriem līdz telpām ar mūzikas instrumentiem. Šobrīd aktuālas tendences ir vannas, meditācijas telpas, dziedināšanas zonas un mērķtiecīgs telpu plānojums. Mājas ir kļuvušas par mūsu svētnīcu, tāpēc ir ļoti svarīgi izveidot telpas, kur mēs varam uzlādēt spēkus, atrodoties četrās sienās.

Japandi – japāņu un skandināvu stila kombinācija

Japandi stils ir japāņu un skandināvu dizaina apvienojums. Tālo Austrumu minimālisma estētika šeit saplūst ar Ziemeļeiropas moderno funkcionālismu. Šī koncepcija rada estētiskas mēbeles, kurās priekšroka tiek dota dabiskiem, nelakotiem un ilgtspējīgiem materiāliem. Tumšā un gaišā koka kombinācija, izteiksmīgās līnijas, kas mijas ar stingrāku un elegantāku profilu, palīdz radīt mierīgu vidi, kurā var atpūsties un relaksēties. Dominējošo krāsu paleti iedvesmojusi daba: zemes, tumši kokogles toņi mijas ar zaļiem un ziliem toņiem, kas papildināti ar siltiem tīkkoka toņiem, lai piešķirtu eleganci.

 

Minimālisms un tiekšanās pēc tīrības

Minimālisms kopā ar ilgtspējību ir viena no galvenajām mūsdienu interjera dizaina tendencēm. Šī konkrētā stila panākumu aizsākums radās tieši pandēmijas periodā, kura laikā pastiprinājās izteikta vēlme pēc tīrības, vienkāršības un līdzsvara. Atbrīvošanās no nevajadzīgām vai nokalpojušām lietām, lai atbrīvotu vietu mūsu mājās, ir ietekmējusi mūsu garderobes un arī mūsu mēbeles. Tā rezultātā mēbeļu formās un dizainā ir jūtama spēcīga minimālisma ietekme. 

 

Runājot par vēlmi pēc tīrības, ļoti populāri kļuvuši dažādi maisiņi un uzglabāšanas risinājumi. Pat veļas kastes tagad tiek veidotas atbilstoši minimālisma stilam – tā ir detaļa, kas vairs nav jāslēpj. Dabīgi materiāli, neitrālas krāsas, gaumīgi raksti... Eleganti veļas grozi ir kļuvuši par neatņemamu vannasistabas interjera sastāvdaļu. Stilīgākās veļas kastes un grozus varat atrast www.formadore.lv. Varbūt šis produkts vai šī soma jūs ieinteresēs?

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)