Ko redzēt un piedzīvot kinopilsētiņā Cinevilla?

Vien 15 kilometru attālumā no Tukuma, Slampes pagasta Praviņās atrodas Baltijā lielākā kinopilsēta “Cinevilla”. Tajā ir uzņemtas tādas filmas kā “Baiga vasara”, “Rīgas sargi”, “Rūdolfa mantojums”, “Sapņu komanda 1935”, “Nameja gredzens”, un citas. Apmeklējot Cinevillu, būs iespēja redzēt, kāda izskatījās Rīga pirms aptuveni 100 gadiem; tajā izbūvētas ēkas, kas atgādina vai līdzinās ēkām Rīgā – Vecrīgā un Pārdaugavā.

Kā Cinevilla tapusi?

 

Cinevillas veidošana aizsākās 2004. gadā vēsturiskās spēlfilmas „Rīgas sargi” uzņemšanas vajadzībām, vietā, kur iepriekš bija vien pļavas, dažas 20. gadsimta ēkas un sagrautu ēku mūri. Pēdējo gadu laikā no 150 hektārus plašās teritorijas ir apbūvēti 22 hektāri: tie ir ielu skati no dažādiem gadsimtiem, paviljoni, vilcienu platformas, Daugavas fragmenti un citi atainojumi. Kinopilsētā atveidoti arī Rīgas vēsturisko tiltu – Akmens tilta, Lībekas tilta un Rīgas pontonu tilta – fragmenti; tie atradās Rīgā līdz 20. gadsimta. sākumam.

Dekorācijas Cinevillas Lielpilsētas daļā veidotas tā, lai atveidotu Daugavmalu Vecrīgas pusē filmas „Rīgas sargi" vajadzībām. Pilsētas dzīves atspoguļošanai, kāda tā bija 20. gadsimta sākumā, ir pat tapusi tramvaja līnija ar īstu tramvaju. Savukārt Mazpilsētas daļa ir veidota tā, lai atspoguļotu Pārdaugavu 20. gadsimta sākumā; tajā redzamas to laiku priekšpilsētu arhitektūrai raksturīgās koka ēkas, bruģēti laukumi, kā arī lauku tirdziņš.

Spēlfilma “Rīgas sargi” vēsta par Brīvības cīņām 1919. gadā Latvijā, kad tikai 1918. gada novembrī nodibināto neatkarīgo valsti centās iznīcināt gan krievi, gan vācieši. Kinopilsētiņas būvniecība izmaksāja vairāk nekā divus miljonus latu. Viens no kinopilsētas interesantākajiem objektiem ir dzelzceļa fragments, kas veidots no autentiska dzelzceļa aprīkojuma, kā arī īsta 140 tonnas smaga lokomotīve.

Rūdolfa lauku sēta un citas atpūtas iespējas

 

Rūdolfa lauku sēta ir Cinevillas jaunais brīvdabas dekorāciju komplekss, kas tika veidots režisora Jāņa Streiča filmas „Rūdolfa mantojums" filmēšanas vajadzībām. Dekorācijas ataino autentisku latviešu saimniecību, kāda tā bija 19. gadsimta beigās; kompleksā redzama dzīvojamā ēka, klēts, šķūnis, pirtiņa dīķa malā un puķu dobe pagalmā. Viesu nams “Rūdolfa māja/ sēta” no filmas “Rūdolfa  mantojums” ir pieejams dažādu tematisku pasākumu un svētku rīkošanai. Dzīvojamā māja ir piemērota īstu latviešu kāzu rīkošanai vai sava uzņēmuma izbraukuma semināru vai konferenču organizēšanai netradicionālā vidē. Iespējams gan ieiet pirtiņā, gan atveldzēties dīķī, gan pārlaist mājā nakti.

Jāpiemin, ka piedāvāto atrakciju programma tiek atjaunota un papildināta katru gadu. Cinevillā iespējams noskatīties kādu no tur uzņemtajām filmām: “Rīgas sargus”, “Rūdolfa mantojumu” vai “Sapņu komandu 1935”. Ir pieejama izjāde ar zirgu, brauciens ar retro motociklu vai vēsturisku tramvaju. Apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja arī pašiem ņemt dalību kino filmēšanas procesā, piemēram, rāpties pāri uguns aizai vai izspēlēt Nameja gredzena sporta spēles, savukārt pēc tam – garšīgi paēst.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (1)
Anonīms [Anonīms] Trešdiena, 30. jūnijā, 2021, 17:14

Sakiet, vai kur iespējams būtu tuvumā Cinevilla atrast lidojumus ar deltaplānu? Vienīgā tuvākā vieta bija caur šo portālu Paldies!