Banner 980x90

Kuldīgas novada skolēni piedalās reģionālajā Skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgū Ventspilī

Ilustratīvs foto/ Foto: Pilseta24.lv
Ilustratīvs foto/ Foto: Pilseta24.lv
Šī gada Reģionālajā Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ventspils gadatirgū 7.maijā, ko organizēja biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija (JA Latvija) Ventspils partnerskolas, uzvaras laurus plūca SMU, kuri ražo konditorejas izstrādājumus, koka izstrādājumus, skaistumkopšanas produktus un supervaroņu figūriņas, pilsētas informācijas portālu Pilseta24.lv informēja organizatori.

Gadatirgus pulcēja 29 jauniešus no četrām skolām - Ventspils, tās novada un Kuldīgas novada.

Uzvarētāji katrā nominācijā:
* Labākā pārdošanas komanda – SMU "Cēlkoks" (Pelču speciālā internātpamatskola)
* Kvalitātes produkts – SMU "Saules stari" (Pelču speciālā internātpamatskola)
* Videi draudzīgs produkts – SMU "eConut" (Ventspils 2.vidusskola)
* Inovatīvs produkts SMU "Fixy-Stix" (Tārgales pamatskola)
* Labākais stends SMU "BonBon" (Ventspils 4.vidusskola)
* Labākā dāvana SMU "Mazie rokdarbnieki" (Ventspils 4.vidusskola)
* Ventspils govs (Produkts Ventspilij) – SMU "Wooderkings" (Ventspils 4.vidusskola)

Balvas nominācijās pasniedza "Swedbank".

SMU izvērtēšanu veica pieredzējusi profesionāļu komanda, kurā bija pārstāvēta "Swedbank", Ventspils pilsētas Dome un Ventspils Augsto tehnoloģiju parks.

SMU Ventspils gadatirgū piedalījās 12 jauniešu veidoti skolēnu mācību uzņēmumi (trīs vidusskolas un deviņas pamatskolas) – astoņi no Ventspils 4.vidusskolas, viens no Ventspils 2.vidusskolas, divi no Pelču speciālās internātpamatskolas un viens no Tārgales pamatskolas.

Jāpiebilst, ka, pateicoties Ventspils pašvaldības atbalstam, plānots, ka 2016./2017.mācību gadā šajā programmā iesaistīsies visas Ventspils vidusskolas.

SMU Ventspils gadatirgu atbalstīja Swedbank un Ventspils tirdzniecības centrs "Tobago".

Skolēnu mācību uzņēmumu programma (SMU) ir īpaši 4.-12.klašu skolēniem veidota mācību metode. Skolēniem tā ir iespēja, praktiski darbojoties, apgūt sava uzņēmuma izveides un vadīšanas prasmes, radīt produktus un piedāvāt tos saviem potenciālajiem klientiem. Vidēji 22% programmas absolventu ir jau iesaistījušies uzņēmējdarbībā.

Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspēju attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi. SMU nav juridiska statusa – tos Latvijā pārstāv tikai JAL, kas ir Junior Achievement Worldwide programmu licences īpašniece. Šī licence ietver arī Skolēnu mācību uzņēmumu programmu.

2013./2014.mācību gadā SMU skaits pieauga līdz 711, kas ir par 33% vairāk nekā 2012./2013.mācību gadā.

2014./2015.mācību gadā JA Latvija ir reģistrējusi 814 SMU, kas par 10% pārsniedz šogad plānoto 780 reģistrēto SMU skaitu.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)