Banner 980x90

Labs CV – kāds tas ir?

Tiek uzskatīts, ka personāla speciālists pretendenta CV velta ne vairāk kā 30 sekundes. Galvenokārt tādēļ, ka katrā no tiem ir līdzīga informācija. Šī iemesla dēļ ir svarīgi izveidot CV tā, lai tas piesaistītu uzmanību un izceltos uz pārējo kandidātu fona. Kā to izdarīt? Noskaidrojiet to šajā rakstā!

Pielāgojiet savu CV konkrētajam amatam 

Kad esat nolēmis pieteikties uz kādu amatu, veiciet izpēti, rūpīgi izlasot darba aprakstu un nepieciešamās iemaņas. Tādējādi jums būs vieglāk CV vai motivācijas vēstulē uzsvērt tās lietas un kompetences, kas nepieciešamas konkrētajam amatam. Turklāt tas palīdzēs sagatavoties arī darba intervijai – jūs varēsiet runāt pārliecinošāk.  

Strukturējiet savu CV

Veidojot CV struktūru, padomājiet par to, lai tas būtu viegli uztverams un ērti lasāms. Tā augšdaļā ielieciet savu vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju, kā arī pavisam nelielu kopsavilkumu par darba pieredzi. Svarīgi, lai kopsavilkums atbilst tā darba aprakstam, uz kuru pretendējat. Tāpat, lai CV radītu personīgāku, pievienojiet foto. Taču atcerieties – fotogrāfijai ir jābūt profesionālai un lietišķai. 

Kad CV “galviņa” ir izveidota, turpiniet ar savas darba pieredzes un izglītības aprakstu. Katru no pieredzēm izceliet, lai potenciālais darba devējs var ātri un viegli uztvert informāciju un izprast jūsu atbilstību vakancei. 

Papildus iepriekš minētajai informācijai neaizmirstiet akcentēt arī savas prasmes, kas noderēs konkrētajā amatā, pieminot atbilstošus sertifikātus vai citas aktuālas, darba devējam noderīgas lietas. 

Apjomam nav nozīmes – galvenais ir saturs

Tiesa gan, ka CV nav noteikta lappušu skaita. Tomēr ir ieteicams to veidot kompaktu, atspoguļojot tikai aktuālo un amatam nepieciešamo informāciju, reprezentējot savas prasmes un kompetences. 

Pievērsiet uzmanību gramatikai

Gramatikas likumu ievērošana ir viens no svarīgākajiem punktiem, veidojot savu CV, lai uz potenciālo darba devēju atstātu laba un kārtīgā darbinieka iespaidu. Izmantojiet četru acu principi – ļaujiet savu CV pārlasīt vēl kādam, lai būtu drošs, ka tas ir precīzs un bez pieļautām kļūdām.

Smelieties iedvesmu internetā! Veiksmīgs CV paraugs, iespējams, var būt kā glābiņš darba meklējumos. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)