Banner 980x90

Self inflating riepas - kā inovācijas uzlabo auto vadīšanu?

Automašīnu riepu kvalitāte, to nodilumizturība un atbilstība ceļa apstākļiem ir būtiski aspekti droša un komfortabla brauciena nodrošināšanai. Jo pilnvērtīgāk izvēlētās riepas spēs nodrošināt saķeri ar ceļa segumu, jo labāk tiks nodrošināta automašīnas vadāmība un stabilitāte pagriezienos vai bremzējot. Tieši tādēļ riepu ražošanas tehnoloģijas un materiāli tiek nepārtraukti uzlaboti un radītas jaunas inovācijas, lai nodrošinātu pēc iespējas labāku automašīnas veiktspēju un drošību uz ceļa. Viena no šādām inovācijām ir self inflating riepas.

Kas ir self inflating riepas?

Self inflating riepu inovācija palīdz automātiski uzturētu optimālu gaisa spiedienu riepās braukšanas laikā. Šāda inovatīva sistēma sastāv no vairākiem savstarpēji saistītiem elementiem.

Vasaras riepas sieniņā tiek integrēta peristaltiskās caurules kamera gaisa cirkulācijai. Riepai ripojot, kamera iespiež riepā gaisu ar katru riteņa apgriezienu. 

Tāpat self inflating sistēmā ir iekļauts automātisks spiediena regulators, kas aktivizē iekšējo gaisa cirkulāciju, kad spiediens riepās nokrītas zem optimālā līmeņa, un izslēdz to, kad tiek sasniegts vēlamais spiediens. Tādējādi tiek iegūtas riepas, kurām nav nepieciešams manuāli pārbaudīt gaisa spiedienu.

Kāpēc ir būtiski pārliecināties par optimālu gaisa spiedienu riepās?

Optimāls gaisa spiediens riepās palīdz nodrošināt gan drošību, gan ilglaicīgumu. Nepareizi piepumpētas riepas nodils straujāk un nevienmērīgāk, turklāt tās nenodrošinās optimālu saķeri ar ceļa segumu, palielinot izslīdēšanas risku slapjos un slidenos laikapstākļus. 

Lai arī manuālas gaisa spiediena pārbaudes riepām nav sarežģītas, tās var prasīt papildus plānošanu un laiku. Tādēļ tādi riepu zīmoli kā Goodyear, Continental un Pirelli turpina attīstīt self inflating riepu tehnoloģiju, plānojot nākotnē vēl vairāk atvieglot auto vadītāju ikdienu.

Tikmēr riepu veiktspēju un ikdienas autovadīšanas ērtības ir iespējams uzlabot ar riepu uzpildi ar slāpekli. 

Riepu servisā “Riepu Garāža” ir iespējams ne tikai izvēlēties vispiemērotākās sezonas un vissezonas riepas, bet arī izmantot daudzveidīgos riepu servisa pakalpojumus no riepu montāžas, riteņu ģeometrijas regulēšanas un remonta uz mūsdienīgām iekārtām līdz tādiem pakalpojumiem kā riepu uzpilde ar slāpekli. Pieteikties pakalpojumam ir iespējams arī “Riepu Garāža” interneta vietnē www.riepugaraza.lv.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)