Skaistas flīzes gadiem ilgi!
Pateicoties vieglajai kopšanai, izturībai un ilgmūžībai, flīzes ir ļoti iecienīts grīdas un sienu segums vannasistabā un virtuvē. Tomēr vēlamies atgādināt, ka pareiza flīžu kopšana ļaus paildzināt to sākotnējo pievilcību un ļaus tām kalpot gadiem ilgi.
Flīzes ir ideāli piemērotas mitrajai tīrīšanai, jo, atšķirībā no tādiem grīdas segumiem kā parkets vai lamināts, mitrums un pārlieku liels ūdens daudzums tām nevar kaitēt. Tomēr nereti cilvēki ievēro, ka ar laiku flīzes ir mainījušas savu sākotnēju izskatu – nespīd, kā nākas, ir pārklājušās ar pelēku kārtiņu vai uz tām ir redzamas kaļķakmens pēdas. Mēs vēlamies padalīties ar padomiem, kā saglabāt flīžu grīdu estētiski pievilcīgu, pateicoties pareizai kopšanai.
Kā pareizi kopt flīžu virsmas?
Flīzes, tāpat kā citi segumi, regulāri kļūst netīri, pārklājas ar putekļiem, gružiem, drupačām un citiem netīrumiem. Pirmais solis flīžu kopšanā ir netīrumu un gružu noņemšana, to var darīt gan ar birstes palīdzību, gan izmantojot putekļusūcēju. Ir ļoti svarīgi regulāri likvidēt sīkos abrazīvos netīrumus, kas var saskrāpēt flīzes, tādēļ pie durvīm ir ieteicams novietot paklājiņu, kas savāks ielas netīrumus un neļaus tos ienest iekšā. Pēc sausās uzkopšanas seko mitrā uzkopšana ar mitru birsti vai mopu. Nereti cilvēkiem vajag ātri izmazgāt grīdas, jo, piemēram, ierodas ciemiņi, tādēļ laika taupības nolūkos uzreiz tiek veikta mitrā uzkopšana. Aicinām cilvēkus neslinkot un neveikt grīdas mitro uzkopšanu, pirms grīdas tiek izslaucītas vai izsūktas, jo tādējādi jūs riskējat saskrāpēt flīžu virsmu. Mazgājot grīdu, ir svarīgi regulāri izskalot birsti vai mopu, ar kuru veicat mazgāšanu, lai novērstu abrazīvo netīrumu saskari ar flīzēm.
Iesakām nelietot pārlieku lielu ūdens daudzumu, jo flīžu grīda ilgi žūs, kā arī ar laiku uz virsmas var izveidoties kaļķakmens nosēdumi. Kaļķakmens nogulsnes ir īpaši pamanāmas uz tumšām flīzēm, radot matētu efektu – flīzes vairs nav tik spodras, un mazinās to vizuālā pievilcība. Ja vēlaties atbrīvoties no kaļķakmens, izmantojiet tam paredzētos flīžu kopšanas līdzekļus vai arī pievienojiet siltam ūdenim etiķi vai citronskābi. Skābā vide palīdzēs noņemt kaļķakmeni, tomēr jāņem vērā, ka šādi tīrīšanas līdzekļi var bojāt šuves, tādēļ pirms tam ir vēlams tās saslapināt ar ūdeni. Nomazgājiet flīžu virsmu ar tīrīšanas līdzekli un ļaujiet tam iedarboties aptuveni 5 minūtes, bet neļaujiet virsmai pilnībā nožūt. Pēc tam notīriet virsmu ar tīru, siltu ūdeni.
Atcerieties: kopjot flīžu virsmu, nekad neizvēlieties abrazīvus kopšanas līdzekļus vai palīgmateriālus – birstes ar metāla sariem, abrazīvas lupatiņas vai sūkļus!
Flīžu tīrīšana ar tvaiku
Pēdējā laikā aizvien populārāki ir kļuvuši tvaika tīrītāji. Tvaika tīrītājs notīra virsmas, izmantojot karstu tvaiku, kas palīdz vieglāk notīrīt noturīgus traipus, kā arī iznīcina baktērijas un ļauj izvairīties no ķīmisku tīrīšanas līdzekļu izmantošanas. Vēl viena tvaika tīrīšanas labā īpašība – tīrot flīzes ar karstu tvaiku, uz tām nepaliks kaļķakmens pēdas, kā arī flīzes nožūs daudz ātrāk, nekā mazgājot tās ar siltu ūdeni. Īpaši piemērota flīžu virsmu tīrīšana ar tvaiku ir ģimenēs, kurās aug mazi bērni vai ir mājdzīvnieki, jo tvaika tīrīšana spēj nodrošināt augstas higiēnas prasības.
Ja neesat pārliecināti, kā ir jākopj jūsu izvēlētās flīzes, Hansas flīžu tirgus speciālisti vienmēr ar prieku pastāstīs jums par konkrēto flīžu tehniskajām īpašībām un kopšanas prasībām!
Uz sarakstu