Banner 980x90

Ventspilī darbā ar apdāvinātajiem audzēkņiem pievērsīs uzmanību visiem jaunāko klašu skolēniem

Ventspilī jau vairākus gadus tiek īstenota rīcības programma darbam ar īpaši apdāvinātajiem izglītības iestāžu audzēkņiem. Līdzšinējiem trim programmas pamatvirzieniem tiks pievienots jauns virziens, veltot uzmanību visiem 1.-3.klašu skolēniem, aģentūru LETA informēja Ventspils domē.

Šī gada 1.septembrī septiņus gadus vecie bērni, kuri līdz šim darbojās programmas aktivitātēs pirmsskolā, sāka mācības pirmajā klasē, līdz ar to kļuva aktuāls jautājums, kā šiem bērniem nodrošināt tālāku pētniecisko prasmju izkopšanu un lasītprasmes attīstīšanu. Lai turpinātu iesākto darbu nākamajā izglītības posmā, kā arī nodrošinātu līdz šim programmā veikto ieguldījumu ilgtspēju, programmas tālākajā darbā uzmanība tiks pievērsta visu sākumskolas vecuma skolēnu vispusīgas attīstības un izglītības vajadzībām. Šim mērķim programmai pievienots ceturtais virziens - pētniecisko prasmju izkopšana un lasītprasmes attīstīšana visu sākumskolas vecuma (1.-3.klase) skolēnu vispusīgas attīstības un izglītības vajadzībām. Plānots, ka trīs gadu laikā pakāpeniski programmai pievienosies visas vispārizglītojošo skolu 1.-3.klases.

Šobrīd darbā ar apdāvinātajiem bērniem tiek iekļauts apmēram katrs ceturtais skolēns. Bērnudārzos un pirmajā klasē tiekot strādāts ar visiem vecuma īpatnību dēļ, jo vēl nevarot pateikt, kādi būs bērna talanti, iepriekš skaidroja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij").

Latvijā ir atsevišķas skolas, kas realizē līdzīgas programmas darbam ar apdāvinātiem bērniem, taču Ventspils ir vienīgā, kur programma aptver visu pilsētu, piebilda Lembergs.

Kopš 2011.gada Ventspilī notiek mērķtiecīgs darbs izglītības kvalitātes paaugstināšanai, kas ietver mācību vides un procesa kvalitātes uzlabošanu, kā arī pedagogu profesionālās kompetences paaugstināšanu, lai sekmētu katra bērna attīstību, tostarp atklātu katra bērna spējas un sniegtu pastiprinātu atbalstu apdāvinātiem bērniem.

Programmas mērķis arī nākamajam periodam saglabājas iepriekšējais: atklāt un attīstīt pilsētas bērnu un jauniešu talantus, veicināt viņu individuālo kreatīvo un inovatīvo spēju un prasmju attīstību, radīt radošu nodarbību vidi, nodrošināt audzēkņus ar viņu intelektuālajam līmenim atbilstošiem materiāliem un attīstošajām spēlēm, kā arī pilnveidot šajā mācību procesā iesaistīto pedagogu profesionālo sagatavotību.

Līdz šim programma tika īstenota trīs pamatvirzienos. Virzienā "Bērnu radošuma un intelektuālo spēju attīstība rotaļnodarbībās un ārpus tām pirmsskolas izglītības iestādēs" šajā mācību gadā iesaistīti visi 964 pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi vecumā no četriem līdz septiņiem gadiem.

Virzienā "Radošo spēju un intelekta attīstības skola "Gudrinieks" šajā mācību gadā nodarbības apmeklē 164 pilsētas skolu 4.-8.klašu skolēni. Tie ir zinātkāri un darboties griboši bērni, kuriem skolotāji rekomendējuši ārpus mācību programmas vēl dziļāk izzināt dažādus dabas procesus.

Savukārt virzienā "Padziļināta dabaszinību apguve 1.ģimnāzijā ar mērķi padziļināt teorētiskās zināšanas un prasmes dabaszinātņu un matemātikas priekšmetos, pilnveidot vidusskolas audzēkņu prasmes un pieredzi eksperimentālajā darbā, rosināt pētnieciskajai darbībai" šajā mācību gadā mācās 70 vidusskolas posma 1.ģimnāzijas audzēkņi.

Katram darbības virzienam tika izstrādāta atbilstošajam skolēnu vecumposmam piemērota mācību un aktivitāšu programma, tika apmācīti pedagogi, kā arī iegādātā materiālā bāze, kas nodrošina pedagogiem iespēju mācību procesu organizēt daudzveidīgāku - pedagoģiskajā procesā izmantot kvalitatīvas, izglītojošas, bērnu vecumposmam atbilstošas attīstošās spēles, mācību materiālus, uzskates līdzekļus un materiālus praktiskajiem darbiem un eksperimentiem.

Šajā mācību gadā kopējais skolēnu skaits visos programmas pamatvirzienos ir sasniedzis 1624. Plānots, ka 2016./2017.mācību gadā padziļinātās radošo spēju un intelekta attīstības nodarbībās piedalīsies vismaz 2445 Ventspils pilsētas skolēni un pirmsskolas iestāžu audzēkņi.

Rīcības programmā paredzēto pasākumu īstenošanai no 2011. līdz 2014.gadam tika izlietoti 454 300 eiro, tai skaitā pedagogu darba atlīdzībai 177 733 eiro, mācību līdzekļu un aprīkojuma iegādei un 1.ģimnāzijas dabaszinātņu kabineta renovācijai - 256 931 eiro, bet kursu un apmācību organizēšanai - 19 636 eiro. Nākamajam programmas darbības periodam plānoti 431 865 eiro.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)