Par Ventspili

Par Ventspili

Ventspils ir sena (13.gs.) jūrnieku un zvejnieku pilsēta, kurā harmoniski sadzīvo osta, inovatīvās ražotnes un "Zilā karoga" pludmale. Tās iedzīvotājiem piemīt jūras vēja audzēts spīts un puķu dvēsele. Paņemiet līdzi bērnus un draugus un dodieties uz Latvijas puķu un strūklaku galvaspilsētu, uz ģimenei un atpūtai draudzīgo piejūras pilsētu.

Pavasaris, vasara, rudens vai ziema – Ventspilī ikkatrs rod kaut ko sev. Ventspils piedāvā atpūtu pie Baltijas jūras labiekārtotā "Zilā karoga" pludmalē ar balto smilšu liedagu, plašu kāpu zonu un Latvijā modernāko kempingu. Ventspilī ir divas bērnu rotaļu pilsētiņas. Sportistus un līdzjutējus uzņems Latvijā daudzveidīgākais sporta komplekss Olimpiskais centrs "Ventspils". Dzīva vēsture pilsētā ir satopama vecpilsētas Tirgus laukumā ar kariljonu zvanu torni, kas muzicē katru stundu, Livonijas ordeņa pilī, Amatu mājā un Ostgala šaurajās bruģētajās ieliņās.

Pilsēta ir slavena arī ar savu Govju parādi, ekstravagantām puķu skulptūrām un dobēm un strūklakām. Katru gadu vasarā šeit notiek plaši pasākumi – Jūras svētki, Pilsētas svētki, motobraucēju salidojums, Ziedu diena, Amatu dienu u.c. To visu un vēl daudz ko citu piedāvā Ventspils. Pilsētā dzīvo 42 657 iedzīvotāji, bet tās teritorija aizņem 55,4 km² lielu platību.

Ventspils domes kontaktinformācija portālā www.pasvaldibai.lv Ventspils domes kontaktinformācija portālā www.pasvaldibai.lv

Informācija par vietām un apskates objekti